הפרקליטות הגישה היום (שני) כתב אישום לבית משפט השלום בנצרת נגד איאד זועבי, תושב כפר סולם שבצפון הארץ, בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והתחזות לעובד ציבור. על פי כתב האישום זועבי התחזה לעובד בביטוח הלאומי, הבטיח סיוע בקידום תביעות - ולקח מהמתלוננים יותר ממיליון שקלים ורבע.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בין השנים 2016-2021, נהג לכאורה זועבי בן ה-48 להציג עצמו במרמה כעובד המוסד לביטוח לאומי, באזור עפולה והצפון. הפרקליטות טוענת שהנאשם הבטיח למתלוננים שיסייע להם בהגשת תביעות לקבלת כספים, הכרה וזכאויות שונות, קיצור תורים, זירוז טיפול בתביעות, ובחינה מחודשת של בקשות.

לפי כתב האישום, המתלוננים העבירו לנאשם כספים וטובין בסכום של כ-1,270,000 ₪, בין היתר כשכר טרחה, כחלק יחסי מהתשלומים שציפו לקבל מהמוסד לביטוח לאומי בעקבות פעולתו, כשכר טרחתם של רופאים ומומחים. כל זאת, על אף שהנאשם לא נתן שירות של ממש בתמורה. בנוסף, הנאשם עשה לכאורה שימוש לא חוקי בפרטי כרטיס האשראי שהועברו אליו ורכש ריהוט לביתו ושילם כספים בטלפון למוקד הביטוח הלאומי.

בבקשת למעצר עד תום ההליכים ציין עו"ד עמית פרלה מפרקליטות מחוז צפון (פלילי), שהגיש את כתב האישום: "המבקשת טוענת כי המשיב מסכן את בטחון הציבור, כלכלתו ושלומו נוכח כמות ותדירות העבירות אותן עבר, לכאורה, במשך מס' שנים ובהן הוא מואשם. לשון החלקות של הנאשם מחייבת הותרתו במעצר ממש, על מנת שלא יוליך שוב שולל את הנזקקים לשרותי המל"ל, ועל מנת שלא יטה את עדי התביעה המוכרים לו מעדויותיהם, בדרכי פיתוי והשאה כפי שמורגלות בהן שפתיו".

עורך הדין שאדי משעור, המייצג את הנאשם מטעם הסניגוריה הציבורית, מסר כי "מדובר באדם ללא עבר פלילי ששיתף פעולה עם החוקרים. אנו נמצאים בראשיתו של ההליך המשפטי ולאחר שנלמד את חומרי החקירה נגיב לאישומים בבית המשפט".