המשטרה עצרה אמש (רביעי) תושב רהט שעובד במוקד הערעורים של משרד הבריאות, בחשד לשוחד ומעשה העלול להפיץ מחלה. המשטרה חושדת כי העובד קיבל טובות הנאה ממבודדי קורונה שנחשפו לחולה מאומת, ובתמורה ביקשו ממנו להסיר את שמם מרשימת הבידוד. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במסגרת המאבק לבלימת התפשטות נגיף הקורונה, המשטרה פתחה בחקירה גלויה ועצרה את החשוד לחקירה באזהרה. ממצאי החקירה מעלים כי העובד ניצל את מקום תעסוקתו בחברה המספקת שירותים למוקד משרד הבריאות - וקיבל בכמה מקרים שוחד של כמה מאות שקלים. השוחד התקבל ממבודדים המבקשים לערער את העובדה שהם שוהים בבידוד בעקבות חשיפה לחולה קורונה.

החשוד הובא לבית משפט השלום בראשון לציון ומעצרו הוארך ב-8 ימים. החקירה מנוהלת במשטרת ישראל בשיתוף פעולה עם משרד הבריאות ובליווי פרקליטות מחוז דרום.

עו"ד איתי בן נון שמייצג מטעם הסנגוריה הציבורית את החשוד: "הצעיר משתף פעולה עם החוקרים ומסר גרסה. לצערנו, החוקרים בחרו לפגוע בזכויותיו ולא אפשרו לו להיוועץ בסנגור טרם החקירה כפי שהחוק מורה. אנו מקווים שהחוקרים יבדקו את גרסתו והחקירה תסתיים בהקדם".

תגובת משטרת ישראל: "אנו פונים לציבור האזרחים ומבקשים להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות בנושא, שכן התעלמות מהן וזלזול בהן משבשים את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. מפרי צווי הבידוד של משרד הבריאות אף עלולים להפיץ את הנגיף, להדביק ולסכן את חייהם של אזרחים נוספים ללא ידיעתם. משטרת ישראל תפעל על מנת למצות את הדין עם כל מי שיבחר להתעלם מהוראות משרד הבריאות ויגרום במעשיו, ברשלנות או במתכוון, לסיכון של התפשטות נגיף הקורונה".