התפתחות דרמטית בחקירת אונס לאחר 10 שנים: היום (ראשון) הותר לפרסום כי נעצר חשוד באונס תושבת רעננה בפברואר 2009. החשוד, תושב כפר סבא כבן 35, נעצר לאחר מספר תרגילי חקירה, ובידי המשטרה בדיקת DNA שקושרת אותו לאירוע. המשטרה הודיעה כי לאחר שנחקר, בכוונתה להגיש נגדו השבוע כתב אישום בגין אונס ומעשה סדום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הפרשה החלה בפברואר 2009 כאשר תושבת רעננה, אז בשנות ה-30 לחייה, דיווחה בשעות הערב על כך שאלמוני אנס אותה בפרדס באזור התעשייה בעיר. מאותו רגע כוחות גדולים של משטרה החלו בסריקות, בסיוע מסוק, אבל ללא הצלחה.

בעדותה הראשונית היא אמרה שמי שתקף אותה היה גבר עם מבטא ערבי, שתקף ואנס אותה בצורה אכזרית ואז נמלט. בעקבות עדותה של האישה, עצרה המשטרה מספר חשודים - אך אף אחד מהם לא תאם לממצאים שנאספו בזירה. לפני כשבועיים וחצי המשטרה עצרה, תחת צו איסור פרסום גורף, גבר ישראלי תושב אזור השרון.

לפני שעצרו את החשוד, הוא זומן לפגישה אקראית - כביכול כדי לברר עניין שקשור למקצוע שלו. הוא לא ידע שהאנשים שאיתם הוא נפגש הם בלשים של היחידה המרכזית במחוז מרכז של המשטרה. במהלך הפגישה הם אמרו לו לפתע: "תשלם 300 אלף שקל על מה שעשית לפני עשר שנים ואנחנו נרד ממך". החשוד לא הבין במה מדובר, ואז הם טענו בפניו כי הם קשורים לאישה שלדבריהם אנס והוסיפו: "תשלם את הכסף ונשכח מהעניין".

האיש חשב שמדובר בארגון פשע והשיב: "אין לי מושג על מה אתם מדברים". בשלב זה הבלשים שלפו בפניו תעודות, הזדהו ועצרו אותו. לפני שלושה ימים הודיעו לו החוקרים שיש להם ממצאי בדיקת DNA, אך הוא המשיך להכחיש את המיוחס לו - וכך עשה גם כשהוצגה בפניו התמונה של הקורבן לכאורה. 

עו
עו"ד חזי כהן|יח''צ:

מהמשטרה נמסר כי "עם השלמת החקירה הובא היום החשוד להארכת מעצר נוספת בבית משפט השלום בראשון לציון, במסגרתה הוגשה בעניינו הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים".

עורך הדין חזי כהן, שמייצג את החשוד, אמר: "מרשי משתף פעולה ושיתף פעולה באופן מלא ועקבי. הוא הכחיש את החשדות החמורים נגדו. אנחנו עדיין לא חשופים לחומרי החקירה ונגיב בהתאם".