בפעם השנייה בתוך יממה הלכה לעולמה פעוטה שנשכחה בתוך מכונית - הפעם בהתנחלות דולב שבבנימין. גם במקרה זה אביה הוא ככל הנראה זה ששכח אותה. כוחות מד"א שהוזעקו למקום החלו לבצע בילדה, בת שנתיים, פעולות החייאה, אך בסופו של דבר נאלצו לקבוע את מותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי ההערכות של צוותי ההצלה, הילדה שהתה בכלי הרכב במשך כחמש שעות. בתוך הרכב שררה טמפרטורה של לפחות 60 מעלות. צוות של מד"א פינה את התינוקת לבית החולים אסף הרופא בצריפין, שם נקבע מותה. האם גילתה את הטרגדיה כשהגיעה לגן הילדים וראתה שהילדה איננה.

"הוזנקנו לטפל בתינוקת מחוסרת הכרה. כשהגענו למקום ראינו בן משפחה וסמוך אליו תינוקת כבת 3, מחוסרת הכרה ללא נשימה ודופק עם סימני מכת חום. הכנסנו אותה לאמבולנס, התחלנו בפעולות החייאה ויצאנו לחבירה עם ניידת טיפול נמרץ של מד"א שהייתה סמוך ליישוב", סיפרו חובשת מד"א יהל רון ופראמדיק מד"א עמנואל שטרן.

"קיבלנו את התינוקת לטיפול תוך כדי שצוות האמבולנס מבצע בה פעולות החייאה מתקדמות. חום גופה היה גבוה מאוד ובמקביל להחייאה הענקנו לה טיפול למכת חום שכלל את קירור הגוף ומתן נוזלים והתחלנו בפינוי לבית החולים תוך שאנו ממשיכים לבצע פעולות החייאה. לצערנו, בהגיענו לבית החולים נקבע מותה",  סיפר פראמדיק מד"א ששהה בניידת הטיפול הנמרץ.

ארכיון (צילום: אהוד אמיתון, סוכנות תצפית)
דולב, היום|צילום: אהוד אמיתון, סוכנות תצפית

במד"א שבים ומזכירים לציבור כי יש לבדוק שוב ושוב בכל נסיעה את המושב האחורי ולוודא את שלומם של הילדים וכי אף אחד מהם לא נשכח ברכב. "כוחות מד"א מוזעקים שוב ושוב לטפל במקרים טראגיים מעין אלה, אשר אינם שמים קץ רק לחייו של הפעוט אלא פוגעים בחיי המשפחה כולה. אני שב ומבקש מהציבור להקפיד שבעתיים על כללי הבטיחות כדי שנוכל לעבור את הקיץ בבטחה ובשלום", אמר מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין.

טרגדיה בדולב (צילום: מפה)
טרגדיה בדולב|צילום: מפה
הערכות: שהתה חמש שעות ברכב (צילום: דוברות מד
הערכות: שהתה חמש שעות ברכב|צילום: דוברות מד"א

וזה כנראה סימן לבהלה ששרשרת המקרים הקשים האלה מובילה אליה. אחר הצהריים הזעיקו אזרחים בבאר שבע את כוחות מד"א לחניון מרכז "ביג" בעיר. הם דיווחו על שני ילדים שהושארו לבד במכונית בחניון. הכוחות שהגיעו לשם מצאו אותם במצב טוב, כשהרכב מונע וממוזג. אמם שהתה במשך דקות אחדות בחנות סמוכה.

אתמול מתה תינוקת כבת חמישה חודשים, לאחר שנשכחה במכונית אביה בהתנחלות שילה במשך כשבע שעות.

מבדיקת האירוע עולה כי אביה של התינוקת בת החמישה חודשים, מאבטח במקצועו, היה אמור להשאיר אותה בביתה של קרובת משפחה, אך שכח והלך לישון בתום משמרת לילה. רק כעבור כשבע שעות נמצאה התינוקת בתוך המכונית, מתה.

"האב עבד לילה כמאבטח, חזר לביתו ולקח את שתי בנותיו, אותן היה אמור לפזר", סיפר פקד בני מלכה, ראש משרד סיור בבנימין. "את הבת הקטנה היה אמור להשאיר בביתה של בת משפחה, אך לא עשה זאת, הגיע לביתו והלך לישון. לאחר מספר שעות הוא גילה את בתו בתוך הרכב".

האב תודרך לבצע החייאה בבתו

"קיבלנו קריאה על תינוקת מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה", סיפר פרמדיק מד"א יאיר שוסהיים שהגיע למקום. "כשהגענו התינוקת הייתה כבר בתוך הבית, על שולחן, ושם ביצענו בה פעולות החייאה. עוברי אורח סיפרו שהיא הושארה ברכב במשך 7-8 שעות".

לדברי הפרמדיק, לאחר שהאב גילה את בתו התינוקת, הוא הזעיק את כוחות ההצלה, ובמקביל תודרך כיצד לבצע בה החייאה. "ההורים הוצאו מהבית עד להגעת המשטרה", סיפר שוסהיים. "בבית הייתה אווירה קשה. מאוד לא קל לראות תינוקת בת חצי שנה במצב הזה".  

בהכנת הידיעה השתתפו משה נוסבאום, יוסי זילברמן, עפר חדד ותמיר סטיינמן.