"זה מזעזע, לא ידענו על מה שאירע בזמן אמת": הוריו של יקיר אשבל, החתן שבאירוע שלו תועד אותו ריקוד שערורייתי במהלכו הונפו באוויר נשקים ותמונתו של התינוק הפלסטיני עלי דוואבשה שנשרף ונרצח בכפר דומא, מספרים היום (חמישי) בשיחה עם חדשות 2 Online כי לא ידעו על המעשים בזמן אמת - והביעו זעזוע גדול מהמראות שנחשפו בערוץ 10.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"היינו רחוק מהאזור בו היו הריקודים, הייתי עם האורחים שלי", סיפר שחר אשבל, אביו של החתן בשיחה עם חדשות 2 Online. "רק בדיעבד אמרו לי שהיה איזה ריקוד חריג שהיה בשיר אחד, שהוא שיר מתלהם. ראיתי מרחוק שמרימים תמונות, אמרתי אולי אלה תמונות של עצורים או נפגעים יהודים. לא העליתי בדעתי שזה מה שקורה שם. אם הייתי יודע, הייתי זורק אותם החוצה".

"אנחנו לא היינו מודעים לכלום", הדגיש האב שחר. "אם היינו יודעים, היינו עוצרים הכל במקום. הייתי עולה לבמה ואומר שזה נעשה לא בהסכמתנו ושאנחנו מתנגדים בכל תוקף לכל זה".

סרטון החתונה:
הריקוד מעורר המחלוקת בחתונה|צילום:

לדברי האב, "בשום שיר לא היה חלק שהוציאו נשקים והייתה התלהמות. זה שיר שבציבור שלנו נחשב לשיר לוחמני ומתלהם, שיר על שמשון הגיבור שנקם בפלשתים. ראיתי את זה בחתונות אחרות ואני יודע שזה שיר שמלהיט".

האב סיפר כי בנו לקח קשה מאוד את המראות שנראו בחתונתו: "יקיר רק התחיל את חייו ונכנס לטלטלה גדולה מאוד, כמונו. הוא משתדל להתרחק מכל העניין, זו הייתה השמחה שלו והוא לא הבין מה הייתה המשמעות של הסיפור הזה. הוא אמר לי שהוא לא היה מודע למה שקרה שם, שהוא לא עשה דבר - ושהוא זקוק לשקט".

"נגרם לנו נזק קשה, אנחנו אנשים מתורבתים"

עוד העיד האב כי הוא ובנו כלל לא הכירו רבים מהאורחים שהיו בחתונה: "יקיר אמר לי: 'אבא, אני לא יודע מאיפה הגיעו האנשים האלה'. זה הפתיע אותי כשהוא אמר לי 'אבא, אני לא מכיר אותם' - וזה קרה בסוף האירוע, לפני שבכלל נחשפנו למקרה הזה. ראיתי 100-150 איש במקום 50 חברים בערך שיקיר הזמין". האב העלה את האפשרות שחלק מהקיצונים שתועדו בחתונה היו אנשים שהושתלו על ידי גורמי החקירה.

"אנחנו שומרי חוק", הוסיף האב. "שירתנו בצה"ל ותמיד תרמנו למדינה. אף פעם לא חינכנו לדרך השנאה. נלחמנו בכל הדרכים, אבל הילד הלך אחרי החברים שלו לשטויות האלה. בשנה האחרונה הוא הדיר רגליו מהחבורה הזו".

"נגרם לנו נזק משפחתי מאוד קשה, מאוד נפגענו מזה", סיפר האב. "אנחנו אנשי ממסד, אנשים מתורבתים שמעולם לא היה להם קשר לדברים האלה. הדבר הזה כשלעצמו חמור בעינינו. כשאתה נמצא באירוע שלך אתה לא שולט בכל מה שקורה". אלא שהבן יקיר נעצר לפני כמה חודשים בחשד שניקב צמיגי רכבים של ערבים - ושוחרר כעבור שבועיים.

התינוק עלי דוואבשה על רקע ביתו המוצת (צילום: חדשות)
הפעוט שנרצח בדומא, עלי דוואבשה|צילום: חדשות

"היינו המומים"

לדברי הגינוי וההתנערות של האב הצטרפה גם אשתו דגנית, אם החתן: "אנחנו לא מצדדים בזה ולא תומכים בזה. בכלל לא ראיתי את זה בזמן אמת. אני מזועזעת וכמובן שאני ובעלי מגנים בכל תוקף".

א', שהשתתף בחתונה, סיפר שמדובר היה בחתונה רגילה - וכי המפגן השערורייתי במהלך הריקודים הפתיע את הנוכחים. "הכל התנהל כמו שצריך - ופתאום בזמן הריקודים היו את התמונות שראיתם", אמר לחדשות 2 Online. "כל האנשים היו קצת המומים לראות את זה וגם אני הייתי ביניהם. כמעט כולם קמו וצילמו".

"ברגע שזה הסתיים", המשיך א' לספר, "הלכתי לשחר (אבי החתן) ושאלתי אותו: 'ראית מה הם עשו?', הוא לא הבין מה הלך שם. הוא היה עסוק במפגש עם אנשים ולא שם לב. מאוד הזדעזענו שראינו את השלטים, הוא אמר שאם הוא היה יודע - הוא היה עוצר את זה מיד. מה שהיה שם לא קשור בכלל למשפחה, אלה בני הנוער שהיו שם ואני חושב שהיו שם גם ילדים. האבא הסכים איתי ובעצמו יצא מזועזע ובהלם".