החדשות

עשרות נכים חוסמים את כביש 4

כוחות משטרה גדולים פועלים להסדיר את התנועה סמוך למחלף בני דרום, זאת בשל מחאת הנכים במקום. הנכים חוסמים את הכביש ומשבשים את התנועה, כחלק ממאבקם להעלאת קצבת הנכות

חדשות 2 | החדשות | פורסם 16:52 13.08.17 

שנה גודל אות

עשרות נכים חוסמים בשעה זאת (ראשון) את כביש 4 לצפון במחלף בני דרום, כחלק ממחאתם להשוואת קצבת הנכות לשכר המינימום. עשרות שוטרים ולוחמי מג"ב פועלים במקום להסדרת התנועה ושמירת הסדר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המשטרה ממליצה לציבור הנהגים הנוסעים צפונה, לנסוע דרך כביש 40 ולהסתייע בתוכנת ה- waze. בנוסף, מוקד המידע של משטרת ישראל עומד לרשות הציבור בטלפון 110.

במקביל הודיעו ארגוני הנכים כי בכוונתם להפגין מאוחר יותר באשדוד, שם צפוי לנאום ראש הממשלה נתניהו בטקס חתימת הסכם גג במרכז מונארט. "זכות המחאה הנה זכות דמוקרטית אך מנגד לא נאפשר פגיעה במרקם חיי השגרה וסיכון חיי אדם בנתיב תחבורה", מסרה המשטרה. "עם כל הרגישות בה נוקטים השוטרים בזירות מחאה אלו, נפעל בנחישות כנגד כל מקרה אלימות שיופעל כלפי אנשי החוק".

"על העותרים להוכיח שגובה הקצבה לא מספיק לקיום אנושי מינימלי"

בשבוע שעבר חסמו עשרות מפגינים את צומת רוקח בדרך נמיר בתל אביב מחוץ לכנס התמיכה בנתניהו, במחאה על העמדה שהעבירה הכנסת לבג"ץ בנוגע לעתירה שהוגשה להשוואת קצבת הנכות לשכר המינימום. עמדתו של המשכן היא לדחות את העתירה על הסף, כשהטענה המרכזית היא שעל העותרים להוכיח שגובה הקצבה כפי שהיא היום (2,342 שקל) לא מספיק לקיום אנושי מינימלי.

באי כוחה של הכנסת ביססו את עמדתם על פסיקה של בית המשפט מ-2012 לפיה 'כבודו של האדם במדינת ישראל תלוי במכלול תנאי חייו'. "עיון בעתירה מעלה כי העותרים אינם עומדים, ולו ברמה המינימלית, בנטל זה", נכתב בכתב העמדה. "העתירה נעדרת מסד נתונים משמעותי, ואין בנתונים הכלליים שצורפו לעתירה בדבר שיעורי העוני כדי לעמוד בנטל המוטל על העותרים לעניין זה".