פעם רז זמצקי היה איש תקשורת מוביל ממייסדי המקומונים של רשת שוקן, אחר כך ערך את המקומון המוביל בתל אביב, ובהמשך הפך לאחד מעורכי הספורט המשפיעים במדינה. אלא שבמשך השנים התפתחה אצלו מחלה חשוכת מרפא - התמכרות להימורים. היום, בגיל 51 הוא אסיר משוחרר, דר רחוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אתה לומד להכיר חיים שלא ידעת שהם קיימים. בהתחלה אתה שואל את עצמך איך הגעתי למצב הזה ואז פתאום אתה מתרגל. בדיוק כמו שאתה מתרגל לבית סוהר", סיפר זמצקי יום לאחר שחרורו ממאסר. "הבעיה אצלי הייתה ההצלחות בהימורים, כשאתה כל הזמן מפסיד אתה אומר מספיק באיזשהו שלב. אבל כשיש לך הצלחות, גם אם הן שקר אופטי, אתה חוזר לשם כל פעם שאתה מרגיש לא טוב".

כדי להזין את ההתמכרות הוא לווה כספים מכל מי שרק היה יכול, עד שבשיא הגיעו החובות שלו עד 20 מיליוני שקלים. אלא שאז הגיע הרגע שהיה יכול לשנות את הכל - זמצקי זכה ב- 13 מיליון שקלים בטוטו, באחת הזכיות הגדולות בתולדות המפעל.

"הבעיה הייתה ההצלחות בהימורים"|צילום: חדשות 2

"או שאחזיר את האמון, או שלא אהיה פה"

אלא שהכסף הגדול הספיק לכסות רק חלק מהכספים שהיה חייב. ההתמכרות הרחיבה, החובות תפחו, הוא התגרש, ניתק קשר עם משפחתו, פוטר ממקום עבודתו ונזרק לרחוב. לשפל של ממש הגיע כשחטף תיק מקשישה ברחוב. "אחרי 20 שעות שהייתי ברחובות ללא אוכל או שתייה ראיתי תיק, ולקחתי אותו. שצעקו לי לעצור עצרתי, חיכיתי למשטרה והיה לי סיפוק. לא מעצם המעשה העלוב, אלא מעצם זה שיש לי איפה לישון בלילה ואיפה לאכול", נזכר זמצקי.

זמצקי הורשע על פי הודאתו בגניבת תיק ונשלח למאסר של שמונה חודשים. העיתונאי המוערך, העורך המשפיע, איש העסקים המקושר הוא מעתה עבריין, מורשע בפלילים. ימים לאחר שחרורו מן הכלא מצא זמצקי עבודה כפועל אצל קבלן שיפוצים, ואחד החברים הבודדים שנשארו לו מצא לו מקום לישון בשבועות הקרובים. ואיפה נראה אותו בעוד עשור? "או שאני אהיה במקום טוב יותר אחרי שהחזרתי את האמון של הקרובים אליי או שלא היה פה".