בתום מאבק של שנים ארוכות, צה"ל פינה שטח של 150 מטרים ברצועת החוף בראשון לציון ששימש למטווח צבאי. הצוותים המיוחדים הגיעו לשטח וביחד עם צוללנים מפנים נפלים וחומרי נפץ מהחול והים. בעודם עובדים מצאו תגלית מפתיעה - מכתב בצנצנת סגורה בתוך החול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחום המוניציפאלי של ראשון לציון ישנה רצועת חוף המשתרכת על פני 7 קילומטרים. עד כה רק 700 מטרים מתוכה עמדו לשימוש הציבור - והשאר נותרו בידי צה"ל. כעת פועלים לשחרר את 150 המטרים שהיו בשטחו של אחד הבסיסים באזור.

בתחילת השבוע פתחה "חברת דיפינסיב" בעבודות הפינוי של החוף, ביחד עם צוותים מיוחדים של צוללנים מיחידות מובחרות עם רקע של חבלה ימית ומומחים לחומרי נפץ. העבודות שיימשכו בחודשים הקרובים נעשות בפיקוח של נציג נורווגי מהארגון העולמי לפיקוח על פינוי חומרי נפץ ונפלים.

במכתב: האישה התפללה שיישמרו עליה ממס הכנסה 

בעודם עובדים, בין הנפלים ופצצות התאורה שנמצאו במים, מצאו גם את הצנצנת הסגורה שהייתה קבורה כחצי מטר מתחת לפני החול. בתוך הצנצנת נמצא פתק של אישה ובקשותיה מבורא עולם.

המכתב שנמצא בצנצנת (צילום: חדשות 2)
המכתב שנמצא בצנצנת|צילום: חדשות 2

"הצנצנת נמצאה כל כך עמוק, שלהערכתנו היא נמצאת שנים רבות בתוך האדמה", סיפר זוהר גלפז, המפקח היבשתי של העבודות במקום. "כשפתחנו את הצנצנת ראינו בקשות לזיווג, לפרנסה, לרחמים וגם בקשה שישמור עליה מלשון הרע ומאנשי מס הכנסה".

מחזירים את החוף לתושבים (צילום: חדשות 2)
מחזירים את החוף לתושבים|צילום: חדשות 2

דב צור ראש עיריית ראשון לציון ברך על העבודות אחרי המלחמה הממושכת. "באפריל בשנה הבאה אנחנו צפויים לראות את החוף פועל וחי, לאחר מאבק ארוך שנים", אמר צור. "מאז 2009 אני אישית נלחם על החזרת פיסת החוף לשימוש התושבים. אנחנו ממשיכים ומנסים להגיע למצב בו כל הבסיס עובר מקום ותושבי העיר ייזכו לרצועת חוף רחבה יותר, 150 המטרים הנוכחים הם התחלה טובה".