מחליפים גלגל - תחת אש (צילום: משה אדרי, ארגון ידידים‎, חדשות)
מחליפים גלגל - תחת אש|צילום: משה אדרי, ארגון ידידים‎, חדשות

החלפת פנצ'ר תחת אזעקות: מוטי פרידמן מתנדב בארגון "ידידים", שמגיש עזרה בדרכים למי שזקוק לכך – קיבל היום (שבת) קריאה לסייע לקשיש שנתקע עם רכבו באשדוד. הוא לא תיאר שימצא עצמו מסייע בין ריצות למרחב המוגן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"קיבלתי קריאה לסייע למישהו שנתקע עם הרכב, והבנתי שמדובר באדם מבוגר שנתקע באמצע האזעקות", סיפר לחדשות Online. "אשתי אמרה לי שאני לא נשאר בבית רגע אחד – מיד יצאתי. כשהגעתי לשם הייתה אזעקה, אז אמרתי לו להיכנס מיד למרחב המוגן בבניין הסמוך".

"בטיחות לפני הכל"|צילום: משה אדרי, ארגון ידידים‎, חדשות

"הבנתי שיש לו פנצ'ר בגלגל שהוא לא מצליח להחליף, וראיתי שנדרש ציוד מיוחד להחליף את הגלגל", שיתף פרידמן. "הקפצתי מתנדב אחר שיגיע עם הציוד, והתחלנו להחליף את הגלגל. ממש בבורג האחרון, מתחילה אזעקה נוספת. שמרנו על קור רוח, רצנו למרחב המוגן – בטיחות לפני הכל – ואחריה יצאנו וסיימנו את התיקון. המבוגר חזר לביתו, וזו השמחה שלי היום".

ארגון "ידידים" מעניק לציבור הרחב "עזרה ראשונה שאינה רפואית" בשלל תחומים, בהם סיוע בהתנעת רכבים תקועים, סיוע בהחלפת גלגל במקרה של פנצ'ר, פתיחת רכבים נעולים, חילוץ ממעליות ועוד. הסיוע מתאפשר בכות יותר מ-12 אלף מתנדבות ומתנדבים הפזורים ברחבי הארץ, המוקפצים לאירועים בידי יותר מ-200 מוקדנים מתנדבים. לקבלת סיוע ממתנדבות ומתנדבי הארגון ניתן להתקשר לטלפון שמספרו 053-3131310.