חדשות
בחינה בתיכון (ארכיון) (צילום: פלאש 90)
בחינה בתיכון (ארכיון)
|
צילום: פלאש 90

יש הסכם: השיבושים בתיכונים בוטלו

ארגון המורים הודיע על ביטול העיצומים בתיכונים - והמורים יחזרו לבדוק מתכונות. בתגובה מועצת התלמידים הארצית הודיעה על ביטול השבתת הלימודים שתוכננה להיערך מחר. החתימה הרשמית על ההסכם צפויה ביום שלישי

יעל אודם | חדשות 2 | פורסם 20:02 13.01.18 

שנה גודל אות

בחינה בתיכון (ארכיון) (צילום: פלאש 90)
בחינה בתיכון (ארכיון)
|
צילום: פלאש 90

הכאוס בתיכונים מסתיים? מועצת התלמידים הארצית פרסמה הערב (שבת) הודעה לפיה תבטל את ההשבתות והמחאות שתוכננו להיערך מחר. התלמידים הבהירו כי ההחלטה התקבלה לאחר שרן ארז, יו"ר ארגון המורים, ביטל לדבריהם את העיצומים בבתי הספר התיכון - בין השאר ביטול מתכונות ומבחנים.  ההסכם החדש עם ארגון המורים לא נחתם עד כה: רן ארז עיכב אותו מספר פעמים בטענות שונות, אך ההסכם צפוי להיחתם מול משרד האוצר ביום שלישי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"חברות וחברים יקרים, הנחישות הובילה לתוצאות", עדכן הערב רן ארז. "קיבלנו הערב בעקבות שיחה עם מנכ"ל משרד החינוך מר שמואל אבואב, מכתב בו מרכז השלטון המקומי מתחייב לכבד את ההסכמות אליהן הגענו עם משרדי החינוך והאוצר. התשלומים יועברו למורים, רטרואקטיבית מחודש ספטמבר. לאור זאת, אנחנו מודיעים על הפסקת העיצומים".

בהתאגדות מנהלי בתי הספר הדגישו כי ארז ביטל את העיצומים "בעקבות התחייבויות בכתב שקיבל מכל שותפי המשא ומתן על חתימת ההסכם ומילוי כל הסיכומים שסוכמו" - בהם מענק למורים כבר מהחודש הנוכחי והעלה החל מחודש ספטמבר 2018. במועצת התלמידים בירכו על ביטול העיצומים.

יישום ההסכם כולו, שאמור להעלות את שכר המורים מתחילת חודש ספטמבר 2018, עוד לא אושר - בגלל ויכוח על מיליון שקלים, וגם המענק שהיה אמור להיכנס לחשבונות המורים בתחילת ינואר טרם הועבר.

ארגון המורים פתח לאחרונה בעיצומים בנוגע לבחינות, ובתוך כך בוטלו בחינות מתכונת לתלמידי התיכון. מספר גורמים - ובראשם פורום ועדי ההורים היישוביים ומועצת התלמידים הארצית - פעל מול כלל השותפים על מנת לעצור את הפגיעה הקשה בתלמידים.