נועה וניר ברנס, הורים לשלושה ילדים מהקיבוץ אורטל שברמת הגולן, הם השניים שנהרגו אתמול מהמטח של חיזבאללה ליישובי הצפון, כך הותר לפרסום הבוקר (רביעי). ניר, מנהל הלול והתיירות בקיבוץ, ונועה, שוקולטיירית, עשו אמש את דרכם הביתה בכביש 91, נפגעו פגיעה ישירה ברכבם ונהרגו במקום. בדובר צה"ל עדכנו אמש כי הרקטה שפגעה בהם היא אחת מתוך כ-40 שנורו.

בני הזוג יובאו למנוחות היום ב-18:30 בבית העלמין בשכונת שיכון ותיקים בנתניה.

"אנחנו בעיקר בהלם עדיין", סיפרה הבוקר הגר, אחותה של נועה. "הם לקחו חצי יום חופש לכרמיאל לסידורים. דיברתי איתם חצי שעה קודם. הם שלחו תמונות של אופניים שרצו לקנות לבת שלי ליום הולדת. זה זוג שהכיר באוטובוס בגיל 20 בדרך לגולן, הם יצאו מפנימיות".

עוד סיפרה: "אני שומעת כמה הם היו נערצים ואהובים. אנשים של צחוקים ושמחת חיים. הם החליטו להגיע לאורטל לפני עשור. אני לא מאמינה שנועה איננה. היינו שלוש אחיות. הילדים יהיו עטופים עם כל המשפחה. בנתניה".

אזור התאונה בגולן (צילום: googel map)
כביש 91, רמת הגולן|צילום: googel map

בקיבוץ ספדו: "אבל כבד ירד על קיבוץ אורטל. נועה וניר ברנס, חברי הקיבוץ, נהרגו מפגיעה ישירה ברכבם. נועה וניר, בני 46, חברים מרכזיים ואהובים באורטל, הגיעו ליישוב בשנת 2012. ניר ניהל את ענף הלול ולפני כן את ענף התיירות ואת התרבות. נועה הייתה מזכירת ענף המטע. לזוג שלושה ילדים, בני 13, 16 ו-18. קהילת אורטל חזקה ומלוכדת, מחזקת את המשפחה ומתמודדת עם המצב".

כביש 91 הוא ציר מרכזי שאין אחד שנוסע לצפון הגולן ולא עובר דרכו. על רקע חיסול מאבטחו לשעבר של נסראללה, חיזבאללה הראה שהוא מגדיל את טווח הירי לאזור רמת הגולן, אף על פי שכבר ירה לאזור במלחמה. 

ראש המועצה האזורית גולן אורי קלנר אמר בחדשות הבוקר עם ניב רסקין. "צריך לפנות לממשלה ולצבא ולשאול איך מאפשרים שהגולן הופך להיות המטווח של חיזבאללה ברגע שיש חיסול מוצלח או כשצה"ל תוקף בעומק?"

עוד הוסיף קלנר: "חיזבאללה רוצה שאנחנו נתפנה וננטוש, אבל אנחנו לא ניתן לו את הניצחון הזה. אנחנו חזקים ונישאר בקהילות שלנו וביישובים שלנו. הציפייה שלנו היא שהמדינה תשלים את חלקה ותעביר את הלחימה מעבר לגבול ותגן על האזרחים".

שני פצועים אנוש מהירי לגולן (צילום: דוברות כבאות והצלה)
הזירה שבה נהרגו שני תושבי הגולן מירי חיזבאללה|צילום: דוברות כבאות והצלה

אחד התושבים מאורטל אמר הבוקר: "לפני כמה ימים כתבתי על כך שהבית שלי נשרף. היום הלב שלי נשבר - שני אנשים מדהימים מהקיבוץ שלי נהרגו בדרך הביתה, הורים ל-3 ילדים גיבורים שהיו חניכים שלי לאורך השנים. הלב נשבר והביטחון לא קיים. חייבים להציל את הצפון".

בצל המטח הכבד אתמול, צה"ל הודיע כי מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו במהלך הלילה שתי תשתיות טרור של מערך ההגנה האווירית של ארגון הטרור חיזבאללה במרחבים ג'נתא שבעומק לבנון וברעשית שבדרום לבנון. בנוסף, מטוסי קרב תקפו מחסן אמצעי לחימה של הארגון במרחב הכפר כילא שבדרום לבנון.