ב-7 באוקטובר, מוקדם בבוקר, אור ועינב לוי השאירו את אלמוג בן השנתיים אצל סבא וסבתא, ונסעו לחגוג במסיבת הנובה ליד קיבוץ רעים. הם הגיעו לאזור דקות אחדות לפני שהחל ירי מסיבי לאזור. הם רצו להסתתר במיגונית - עינב נרצחה, אור נחטף לעזה.

עד היום לא התקבל מאור אות חיים, אבל לאחרונה גילתה המשפחה תיעודים חדשים מרגעי החטיפה שלו - עדות לכך שהוא נחטף בחיים. בסרטונים, שפורסמו לראשונה ב"המהדורה המרכזית", רואים את אור בתוך המיגונית, שורד אחרי פיצוצי הרימונים הרבים. בסרטון נוסף שפרסם מטה המשפחות מצולמת הנסיעה של המחבלים בטנדר לכיוון עזה, כשברכב 4 חטופים, ביניהם הרש גולדברג-פולין, אליה כהן וגם אור.

"זה סרטון קשה מאוד", מספר מיכאל לוי, אחיו של אור, ומתאר את מה שרואים בצילום: "רואים את אור מוקף בגופות, אחת מהם היא עינב. שומעים את המחבלים מדברים ביניהם בערבית אחד עם השני, אומרים שיש פה מישהו חי, שואלים אותו אם הוא חייל. שומעים את אור מתחנן שלא ייקחו אותו או שלא יירו בו".

 

תיעוד חדש מיום חטיפתו של אור לוי
תיעוד חדש מיום חטיפתו של אור לוי

"אין לי את הפריבילגיה לקרוס"

בזמן שהמשפחה מחכה לאור, אלמוג הקטן שמחכה לאביו גדל בינתיים אצל סבא וסבתא. בחלק מהשבוע הוא אצל הוריו של אור, ובחלק אצל ההורים של עינב. "קודם כול, אנחנו משפחה שמחכה לבן שלה", משתפת גאולה לוי, אמו של אור, ומספרת על הקושי בלגדל את אלמוג: "עם ילד חייבים להתנהל כאילו הכול כרגיל - לצחוק איתו ולהיות איתו. מהצד השני יש דיסוננס כל כך גדול. אנחנו גם צוחקים וגם בוכים בלילה, והוא עושה לנו את הכול קל יותר".

"אין לי את הפריבילגיה לקרוס – יש לי את הנכד ויש לי את אור שיחזור", מוסיפה גאולה. "זה קשה. אף אחד לא מכין אותך לזה. שיחזור כבר הביתה".

 

מיכאל לוי, אחיו של אור לוי שחטוף בעזה
מיכאל לוי, אחיו של אור

מיכאל משתף על השגרה עם אלמוג, ועל הקושי שבלתווך מציאות בלתי נסבלת לילד קטן: "רוב הזמן אלמוג ילד שמח, כמו כל ילד בן 3. אבל אתה רואה את הנקודות שקשה לו - לקחנו אותו לים והוא שאל על אימא ואבא, כי אור ועינב היו לוקחים אותו לים כל הזמן. אנחנו אומרים לו את האמת על מה שקרה, כמו שפסיכולוגים הסבירו לנו שצריך לתווך אותה. שאימא הלכה ושהיא לא תחזור, ושאת אבא אנחנו מחפשים ואנחנו עושים הכול כדי להחזיר אותו".

בחודשים האחרונים מיכאל כמעט ולא בארץ. הוא נוסע להיפגש עם פוליטיקאים ואנשי ציבור בכל העולם, בניסיון להפעיל לחץ איפה שרק אפשר. כל המשפחה מגוייסת למאבק הכפול שהם מנהלים - הטיפול באלמוג והניסיון לייצר לו ילדות שמחה ככל שניתן, והמאבק על החזרתו של אור, שכבר תשעה חודשים בעזה בלי עינב ובלי אלמוג.

גאולה לוי, אמו של אור לוי שחטוף בעזה
גאולה לוי, אמו של אור לוי שחטוף בעזה