התפתחות חלה היום (שלישי) בפרשת היעדרותו של הנער אברהם משה קליינרמן שנעדר מאז סוף חודש מרץ, לאחר שנראה לאחרונה באזור הר מירון. על החקירה כולה הוטל צו איסור פרסום. החיפושים אחר הנער נמשכים תוך התמקדות במישור המודיעיני.

קליינרמן, תושב מודיעין עילית, נסע בסוף חודש מרץ יחד עם חבריו לקבר רבי שמעון בר יוחאי שבמירון, כאשר בשלב מסוים ביקש להתבודד – ומאז נעלמו עקבותיו. "אנחנו מבינים שהמקום האחרון שבו הוא נראה היה קבר הרשב"י", מסביר רפ"ק ראובן שמיר, ממשטרת מחוז ש"י. "אנחנו הופכים כל אבן בכל סנטימטר כדי שבסופו של דבר נוכל לתת תשובות למשפחה".

"כבר 88 ימים שהמיטה שלו ריקה", מספרת אימו גיטי בקול חנוק מדמעות. "אנחנו לא יודעים מה לעשות. אנחנו לא יודעים איפה הילד. אנחנו לא יודעים אם הוא סובל ואם יש לו איפה להניח את הראש. אנחנו בחוסר ודאות משגע כבר 3 חודשים".

למרות החיפושים הממושכים שנערכים אחריו, עד היום לא הושג כל מידע ממשי על מקומו. הנער הדתי לא נשא עימו טלפון נייד, ולפי המשטרה הוא נראה בפעם האחרונה במתחם קבר הרשב"י. "אומנם המדינה קטנה, אבל לצערי אין לנו כדור בדולח שיכול להגיד לנו איפה נמצא כל אדם שנעדר", מסביר סנ"צ אלון כלפון, מפקד תחנת מודיעין עילית. "אנחנו עושים הכול גם בפן החקירתי וגם בפן הפיזי-טקטי (משמע בחיפושים)".

עוד טוענים במשטרה כי האזור הסבוך מקשה על מאמצי האיתור. "אי אפשר לחפש בתנועת מסרק כמו שצריך", הסבירו. "ברגע שאתה עולה על שביל - אתה כבר לא יכול לראות את הדרך חזור ממנו".