עמרי בר, תושב תל אביב, חוזר מדי יום מגינת הכלבים עם כלבתו פרח דרך רחוב שינקין בעיר. לדבריו, כמעט בכל פעם שהוא מגיע להצטלבות של רחוב ביל"ו ורחוב שינקין, הוא עד לתאונת דרכים שמתרחשת בצומת. אתמול (ראשון) הוא שוב הבחין ברוכב קורקינט מתנגש ברכב שמגיע מהצומת, והחליט לצלם סרטון שבו הוא מבקש מעיריית תל אביב לטפל בנושא - ותוך כדי הצילום התרחשה תאונה נוספת.

שינקין הוא רחוב חד סטרי לתנועת כלי רכב, אבל שביל האופניים שנסלל בו מוביל את הרוכבים עליו בכיוון הנגדי לכיוון הנסיעה. כאשר רכבים מגיעים לשינקין מרחוב ביל"ו, מוצג בפניהם תמרור שמדגיש שמותר להם לפנות רק שמאלה - כלומר שעליהם לשים לב לרכבים שמגיעים מימין. הבעיה: לנהגים אין דרך לדעת שהם צריכים לשים לב גם לרוכבי אופניים וקורקינט שמגיעים משמאל - וכתוצאה מכך נגרמות תאונות דרכים רבות.

עמרי בר
עמרי בר: "רוכבים נדרסים מדי יום, העירייה צריכה לפעול"

"אני ממש לא מבין למה העירייה סוללת שביל אופניים נגד התנועה ברחוב חד סטרי, ויותר מזה - למה היא לא מציבה תמרורים שמודיעים לנהג כי בזמן שהוא מסתכל ימינה לראות שלא מגיע לו רכב מהצד השני, רוכבי אופניים עלולים להגיע לכיוונו", אמר עמרי ל-N12. "התאונה השנייה שהתרחשה בזמן שתיעדתי הפתיעה אותי, מה הסיכויים שזה יקרה? אבל אני רואה הרבה כאלו ברחוב הזה".

מעיריית ת"א נמסר: "אנו מודים לתושב האכפתי שהפנה את תשומת לבנו לנושא, אותו נבדוק באופן מיידי ובמידת הצורך נוסיף במקום תמרור מזהיר. נציין כי ע"פ הנחיות משרד התחבורה בצומת המדובר לא אמור להיות תמרור. עם זאת, הנושא כאמור ייבדק וכן נקיים התייעצות עם משרד התחבורה בנוגע להנחיות ארציות להצבת תמרורים במצבים מן הסוג הזה".