הכה עם אלה ופנים מכוסות: פעיל השמאל הרב אריק אשרמן הגיע אמש (רביעי) למאחז הבלתי חוקי "מעלה אהוביה" שפונה שלשום - והותקף במקום בידי מתנחל שהכה אותו. בעקבות האירוע, פונה הרב אשרמן לטיפול רפואי בבית החולים והמשטרה פתחה בחקירה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעוד המטריד שהגיע לידינו, נראה פעיל השמאל עם קסדה ומוכה כמה פעמים, בזמן שחבריו שהיו עימו קראו: "לא להרביץ, בלי לאלימות" - אך המתנחל לא הקשיב לדבריו והמשיך באלימות. הרקע: בחודשים האחרונים שולחים מתנחלי המאחז והסביבה את העדרים שלהם לרעות בשדות חרושים של הפלסטינים באדמות דיר ג׳ריר וטייבה.

בעקבות אירוע תקיפת הרב אשרמן, מטעם תושבי הגבעות נמסר: "אנו סובלים כבר תקופה ארוכה מהתקפות אלימות על רועי הצאן שלנו במרעה - התקפות שגרמו לפציעת הרועים בפעמים רבות מצד ערבים שמגיעים לשטח מלווים בפעילי שמאל אנרכסטי". 

הרב אריק אשרמן (צילום: Terje Carlsson)
פעיל השמאל הרב אריק אשרמן שהותקף|צילום: Terje Carlsson

עוד הוסיפו כי מדובר בפרובוקציה: "פעילי שמאל אנרכסטי יחד עם מחבלים שריצו בעבר תקופות מאסר שונות על עבירות אלימות כנגד כוחות הביטחון, הגיעו לגבעת מעלה אהוביה בבנימין, והחלו לנסות לסלק רועי צאן שרעו בסמוך לישוב. פרובוקציה מתוכננת ומתוזמנת".

הרב אשרמן הגיב: "‌‌‌‎הגענו אחרי שרועה דיווח לנו שהעדר של מעלה אהוביה נכנס לשדה שלו כדי לאכול (לגנוב) מה שהוא מגדל שם. דיווחנו למשטרה ולצבא וחיכינו שיבואו. אוי לעם שלנו אם להגן על חלשים ולמנוע מפורעי חוק לרשש אותם נחשב פרובוקציה". 

מאות לוחמי משמר הגבול וכוחות של המנהל האזרחי פינו שלשום את המאחז הבלתי חוקי "מעלה אהוביה", אך כמה שעות לאחר מכן כבר התחילו בבנייתו מחדש. המאחז הוקם בדצמבר 2020 ליד כוכב השחר, צפונית לרמאללה. המאחז הוקם במקום שבו התהפך רכבו של  סנדק במהלך מרדף משטרתי. במאחז היו כמה מבנים זמניים המיועדים להריסה, שבעה מתיישבים שבהם זוג הורים וילד. שני קטינים נעצרו לאחר שטיפסו על משאית ציוד ושוחררו בשטח בסיום הפינוי.

רק ביום שבת האחרון פרסמנו ב-N12 תיעוד של חשמלאי פלסטיני וראש מועצת הכפר ג'אלוד בבנימין, שהותקפו על ידי קבוצת צעירים מההתנחלות אש קודש. בסרטון התקיפה שפורסם על ידי הארגון נראות שתי קבוצות של מתנחלים התוקפות במקלות, אבנים וסלעים את השניים, שככל הנראה עסקו בתיקון עמוד חשמל מקומי. על פי החשד, מתנחלים חיבלו בעמוד החשמל לפני מספר חודשים.