העוקץ הסדרתי: במשך שנים הצליח איציק דוד להסתבך בשורת פרשיות עוקץ שונות ומגוונות, ונדמה שגם בתקופת הקורונה הוא בחר להמשיך במעלליו. על מנת לסגור חובות ישנים אותם הוא סוחב מעסקים קודמים, הקים דוד את חברת היח"צ "פאבליק ליין". החברה נרשמה על שמו של מאיר אברהם מאחר שדוד הוכרז כפושט רגל, כשאת הכנסותיה תכנן לקחת לכיסו האישי מאחורי הגב של כולם. במשך חודשים הוא לא שילם כסף ומשכורות לספקים ולעובדים תחתיו, שקרסו כלכלית בעקבות כך - בצל משבר הקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"סיימתי את לימודי התואר השני שלי בתקשורת באוניברסיטת תל אביב, ובאתי לראיון בפאבליק ליין - והתחלתי לעבוד", סיפר דולב קרקו, איש יחסי ציבור לשעבר בחברת פאבליק ליין. "הוא השאיר אותי בתקופה הכי גרועה שיש, בתקופת הקורונה, עם שכר דירה שאני לא יכול לשלם אותו. בחודש הראשון הוא עוד הכניס לי קצת כסף כדי להשאיר אותי, בחודשים הבאים כבר לא נכנס כלום. נעקצתי ב-20 אלף שקל בסך הכול".

בשלב מסוים התברר שההתנהלות הקלוקלת של דוד הייתה מתוכננת מראש, לאחר שהתברר שביקש להוציא את עובדיו לחל"ת ולהכניסם לבידוד – ללא סיבה אמיתית. "הוא התקשר אליי ואמר לי תקשיבי, אנחנו צריכים להוציא הודעות לכל העובדים של הוצאה לחל"ת ודרישת בידוד – התגלתה חולת קורונה במשרד לידינו", סיפרה תום צרף, לשעבר מפיקה בחברת פאבליק ליין. "אז פניתי למשרד הבריאות, והם ענו לי שאין להם מושג על מה אני מדברת בכלל".

איציק דויד
איציק דוד

מספר האנשים בהם פגע דוד ארוכה מאוד, ונדמה שלא היה לו אכפת מהפגיעה הקשה שלה הוא גורם. "אני נותרתי חסר כל, ללא משכורת - אבל גם ללא דמי אבטלה", הסביר מייק ויצמן, לשעבר איש יחסי ציבור בחברת פאבליק ליין. "תלושים שהוגשו חלקם נחשדו כתלושים מזויפים, והנושא עדיין בבדיקה. אני אחרי ניתוח וגם לא יכול לעבוד, ובשלב מסוים תוך כדי שאני בהחלמה מהניתוח, אני מבין שאין לי כסף לתרופות".

תגובתו של איציק דוד לכתבה: "מאיר אברהם הקים את החברה ושכר את שירותי, בגלל החובות שהוא גרם להם, החברה נכנסה להליך פירוק. אני מכחיש את הטענה לפיה התחזיתי בזמן בקשת ההלוואה. בנוגע לקורונה במשרדים: הודיעו לי שיש חשש לחולה ולכן לפי המלצת עורך הדין כולם הוצאו לחל"ת".