השרב סוף סוף נשבר: לאחר שאתמול בשעות הערב הטמפרטורות צנחו, והיום (שבת) צפוי להיות נעים ברוב חלקי הארץ. לאחר לילה קריר עם סיכוי לטפטוף בצפון הארץ, היום תחול ירידה קלה נוספות במדיות החום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התחזית להיום: טבריה עם 29 מעלות, חיפה עם 25, אריאל 23, תל אביב 25, ירושלים 23, בית שמש 26, ים המלח 35, באר שבע 29, מצפה רמון 26 ובאילת עם 37 מעלות חום.

זוג מבוגרים קוראים עיתון עם מסיכות הגנה, ברצלונה (צילום: reuters)
חובת המסיכות חוזרת|צילום: reuters

חובת המסיכות חוזרת

עומס החום אליו הורגלנו בשבוע האחרון השתנה, כשברוב האזורים בארץ הוא כעת קל עד בינוני. ישנם עוד מספר אזורים בהם עומס החום הוא עוד כבד, בעיקר בבקעה והדרום. חשוב להדגיש שעם שבירת השרב חוזרת חובת חבישת המסכות במרחב הציבורי.

במהלך השבת נראה התקררות נוספות וייתכן גשם קל, ברובו בצפון הארץ. תורגש עליה בלחות. לקראת ראשון הסיכוי לגם יגדל והוא ייתכן גם במרכז הארץ עם אווירה סתוויות בעיקר בצפון, שם ישנה היתכנות לסופות רעמים יחידות.

נוף חורפי (צילום: ארנון שוורצמן)
קצת חורפי היום ובראשון|צילום: ארנון שוורצמן

החל מיום שני תחול עליה נוספת במידות החום, אך הטמפרטורות הגבוהות יחזרו אלינו כבר בשלישי וברביעי עם מזג אוויר חם מהרגיל - אך לא שרב.

סוף השבוע הראשון שבו מותר לרחוץ בחופים

חופי הכינרת התמלאו עד אפס מקום בסוף השבוע הראשון שבו מותר לשהות בחופי הרחצה מאז התחיל משבר הקורונה. חוף לבנון וצינברי נסגרים ונפתחים בשעות אלו לסירוגין כדי לשמור על הנחיות התו הסגול. חשוב לציין שמדובר בתפוסה של כשליש מהתפוסה האפשרי בשל תקנות הקורונה.

נופשים בחוף גופרה בכנרת (צילום: גיל מועלם, רשות הכינרת)
נופשים בחוף גופרה בכנרת|צילום: גיל מועלם, רשות הכינרת

ולא רק בכינרת מלא, ברשות הטבע והגנים מסרו שחוף פלמחים עמוס וכדאי לא להגיע למקום בשעות הקרובות. ברשות הכינרת מסרו כי הציבור מתבקש לרחוץ רק בחופים מוכרזים עם שירותי הצלה, ולהתעדכן מראש לגבי מצב החופים טרום הגעה, בכוכבית כינרת  55477*.

נופשים בחוף גופרה בכנרת (צילום: גיל מועלם, רשות הכנרת)
נופשים בחוף גופרה בכנרת|צילום: גיל מועלם, רשות הכנרת
נופשים בחוף גופרה בכנרת (צילום: גיל מועלם, רשות הכנרת)
נופשים בחוף גופרה בכנרת|צילום: גיל מועלם, רשות הכנרת