שבוע לבחירות - גוש הימין-חרדים מתחזק, הקרב על המנדטים מתגבר: מסקר חדשות 12 ומכון "מדגם" בראשות מנו גבע שפורסם אתמול (שלישי), שבוע בדיוק לפני יום הבוחר, "כחול לבן" מובילה במנדט על הליכוד. "עוצמה יהודית" בראשות איתמר בן גביר מקבלת 4 מנדטים ועוברת את אחוז החסימה - ומי שבידיו עדיין מצוי המפתח להרכבת הממשלה הבאה הוא יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מהסקר עולה כי אם הבחירות היו נערכות היום, מפלגת הליכוד בראשות נתניהו הייתה זוכה ב-31 מנדטים לעומת 32 מנדטים לכחול לבן בראשות בני גנץ ויאיר לפיד.

במקום השלישי נמצאות שלוש מפלגות שמתחרות על תואר "המפלגה השלישית בגודלה": הרשימה המשותפת בראשות איימן עודה, ימינה בראשות איילת שקד וישראל ביתנו בראשות ליברמן.

המפלגות החרדיות, יהדות התורה וש"ס, נחלשות מעט ל-14 מנדטים - 7 לש"ס ו-7 ליהדות התורה. עוד לפי הסקר, המחנה הדמוקרטי של הורוביץ, שפיר וברק זוכה ב-6 מנדטים, כמו מפלגת העבודה-גשר של עמיר פרץ ואורלי לוי-אבקסיס מקבלת 6 מנדטים. מפלגת עוצמה יהודית של איתמר בן גביר עוברת את אחוז החסימה לפי הסקר ומקבלת ארבעה מנדטים.

תמונת הגושים זהה: רוב לגוש הימין-חרדים, אך עדיין ללא יכולת להרכיב ממשלה 

שבוע לפני ההליכה לקלפיות, אף אחד ממנהיגי המפלגות הגדולות שבראש הגושים לא יכול להקים ממשלה ללא אחדות או התגמשות של הגוש שמנגד. לגוש הימין 44 מנדטים,

אם מוסיפים את החרדים - לגוש יש 58 מנדטים. לגוש המרכז-שמאל 44 מנדטים, ואם מוסיפים את הרשימה המשותפת - יש לגוש 53 מנדטים. 

מדד ההתאמה לראשות הממשלה: הפער בין נתניהו לגנץ מצטמצם 

בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, ראש הממשלה המכהן בנימין נתניהו עדיין מוביל על מתחרהו, יו"ר כחול לבן, בני גנץ - אלא שהפער בין השניים ממשיך להצטמצם בהשוואה לסקרים הקודמים שערכנו. נתניהו זוכה ל-40% התאמה לתפקיד (לעומת 41-43% בסקריפ הקודמים), וגנץ זוכה ל-33% התאמה (עלייה של 1% מהסקר הקודם). 

מזמין הסקר: חברת החדשות
עורך הסקר: מדגם ייעוץ ומחקר בראשות מנו גבע
מועד איסוף הנתונים: 9-9-2019 בשעה 13:00 עד 10-9-2019 בשעה 14:00
אוכלוסיית המחקר: מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה
מספר המשיבים בפועל: 503
מספר המתבקשים להשתתף: 3,398
טעות הדגימה המירבית: 4.4%+
שיטה סטטיסטית: הסקר בוצע בשיטות סטטיסטיות מקובלות
שיטת הדגימה: דגימת שכבות 
אופן ביצוע הסקר: טלפוני + אינטרנטי

לשאלות המלאות של הסקר