"פעם ראשונה שזה קרה לי, הייתי בפאב עם אבא שלי וג'יימס – בן זוגי. יצאתי מהשירותים ובהתחלה לא הבנתי מי זה האיש הזה שאבא שלי יושב איתו. הוא נמחק לי לחלוטין מהזיכרון. מאוחר יותר, כשעמדנו לנסוע הביתה ואבי השאיר אותי עם ג'יימס, הייתי בטוחה שהוא מסרסר אותי. לא היה לי מושג שאני וג'יימס היינו בשלב הזה בזוגיות כבר כמה שנים": קלואי ברנרד מתמודדת עם בעיה יוצאת דופן שבה היא יכולה לאבד שנים של זיכרון ברגע אחד. הבריטית בת ה-29 התייחסה לתופעה בשיחה עם כתבים מקומיים וטענה שפעם היא כמעט תקפה את ארוסה בגללה.

"אני יכולה להתעורר ככה פתאום ולחשוב שאני ממש צעירה", סיפרה. "פעם אחת התעוררתי באמצע הלילה והייתי משוכנעת שאני בת 6. ירדתי במדרגות של הבית, שהיה זר לחלוטין בשבילי, וראיתי את ג'יימס עם הכלב שלנו. לא זיהיתי את שניהם. אמרתי לו שאני רוצה את אמא ואבא שלי, והוא ידע בדיוק מה קרה לי. הוא לא נבהל ולקח אותי בחזרה למיטה. אז הוא ניסה להיכנס למיטה יחד איתי כשהוא עירום ואמרתי לו: 'אני לא נכנסת למיטה עם פדופיל'".

קלואי ממשיכה: "ניסיתי להזעיק את המשטרה, אבל הוא חטף לי את הטלפון מהיד. לא רציתי שהוא ייגע בי אז תפסתי את הדבר הכי קרוב שמצאתי לידי שהיה מפתח צינורות. כשהוא שאל 'מה אני מתכוונת לעשות עם זה', השבתי שאני ארביץ לו אם הוא ינסה לגעת בי. אז התקשרנו להורים שלי והם אמרו שזה בסדר. הם אמרו שג'יימס הוא בן זוגי וחזרתי לישון. בבוקר כל הזיכרון שלי חזר".

קלואי טוענת שהבעיה התחילה 6 שנים אחרי שקיבלה שבץ מוחי, והיא מתפרצת לרוב כשהיא לא ישנה מספיק או סובלת ממתח. לטענתה, במהלך השנים האחרונות היא מצאה את עצמה מתעוררת וחושבת שהיא בת 19 ואפילו בת 16. בפעם אחרת היא כמעט גרמה לעובדים בתחנת דלק להזעיק משטרה כי הייתה משוכנעת שג'יימס חטף אותה.

"נסעתי עם ג'יימס במכונית ולא היה לי מושג מי הוא", סיפרה. "התקשרתי לאמי והיא אמרה לי שזה בסדר, שאנחנו מאוהבים אחד בשנייה ואפילו מאורסים. רציתי להאמין לה, אבל לא יכולתי. אמרתי לו בשלב מסוים שאני צריכה ללכת לשירותים והוא עצר בתחנת דלק. הייתי משוכנעת שהוא חטף אותי. אחד העובדים שאל אותי אם הכל בסדר ואמרתי לו שאני לא מכירה את האיש שמסיע אותי. הם הציעו להתקשר למשטרה, אבל לא רציתי לסבך אותו. בכל זאת, אמא שלי אמרה לי שהוא בסדר".

קלואי אומרת שהתופעה קורית לה כל כמה חודשים, ושהמצב תמיד חוזר לקדמותו ברגע שהיא ישנה מספיק. "רופא המשפחה אמר לי פעם שזה קורה לאדם נורמטיבי אולי פעמיים בכל החיים שלו", אמרה. "לי זה קורה כמה פעמים בשנה ואף אחד לא יודע למה. הסברה הרווחת היא שזה בגלל שבץ שלקיתי בו בגיל 19. היום אני מתמודדת עם זה למרות הקושי. ג'יימס מתמודד עם זה יפה, אבל זה מאוד מדאיג אותו. אני לא יכולה לתאר לעצמי איך זה מרגיש לטפל במישהו שעובר את מה שאני עוברת".