ריץ' המפרי עושה סקי (צילום: פייסבוק)
ריץ' המפרי עושה סקי|צילום: פייסבוק

וידאו של פעוט בן חצי שנה עושה סקי מים זה לא דבר רגיל, וכשהפעוט חמוד במיוחד, ולא נראה שהוא מפחד או סובל מהסיטואציה, אפילו להפך, זו כבר חגיגה של ממש. כשקייסי והינדי המפרי מיוטה העלו את הסרטון, בו נראה בנם ריץ׳ חותך את מי אגם פאוול במגפי הסקי שלו, השיתופים הגיעו בהמוניהם. ביניהם שלל הזדעקויות.

 

אנשים רבים האשימו את בני הזוג המפרי בכך שהם מסכנים את הילד לטובת תשומת לב ציבורית, בדרכים עדינות יותר ופחות, והסבירו להורים את כל האפשרויות בהן יכול היה פעוטת המלאכי למות מוות אכזרי וטראגי. אחרי כמה ימים כאלה הרגישו ההורים שדי להם, ופנו לאחת מתוכניות הבוקר הפופולריות בארה״ב, גוד מורנינג אמריקה, על מנת לעשות סדר ולהבהיר כמה דברים.

 

 

מתברר שההורים דאגו לכך שבנם יהיה בטוח ומטופל היטב, בכוונה ברורה ונחישות יוצאת דופן שיוכל לבצע את התעלול הזה. 12 איש, לא פחות, ביניהם רופאים, אחות ואסיסטנטים, היו באיזור כשצולם הוידאו, ושקיבלו לפני שיצאו לדרך אור ירוק מהרופאה של ריץ׳. ״היתה לנו עוד סירה באגם, עליה שטנו אנחנו, וגם שני רופאים ואחות,״ מסביר אבא קייסי, שסיפר גם שהסירה של ריץ׳ מגיעה למהירות מקסימלית של 8 קמ״ש.

 

לקייסי ומינדי יש סירת אימונים קטנה עבור בנם, והם משתעשעים איתה, כך הם מספרים, כבר זמן מה, בבריכה, כדי להרגיל את ריץ׳ לסיטואציה הייחודית. ריץ׳ גם לוקח חלק בשיעורי שחייה לתינוקות מזה מספר חודשים. ״הוא מעולם לא נפל מהסירה,״ מספרים ההורים בגאווה. ״הוא פשוט מרגיש שם בבית. הרופאה שלו מאוד התרשמה מהיציבות שלו, ומהיכולות שהוא מפגין. הוא באמת מפותח באופן חריג לגילו.״

 

בקשר לביקורת הציבורית, ההורים מתקשים לבלוע את הגלולה. ״אני מרגיש שרוב הביקורת מגיעה מאנשים שאכפת להם, ושטובת הבן שלנו לנגד עיניהם, אז בסופו של דבר, אנחנו מעריכים את זה. בין אם מסכימים עם מה שעשינו עם ריץ׳ או לא, אני לא יכול להתחיל לתאר את ההתרגשות שאוחזת בי כשהילד שלי מגיע להישג גדול כזה.״

 

 

 

 

רבים לא השתכנעו מההסברים המקיפים, וגייסו את אזהרות הרפואה המודרנית. האקדמיה האמריקנית לרפואת ילדים, לדוגמה, מבהירה כי תינוקות יכולים לטבוע תוך שניות כי שרירי הצוואר שלהם לא די מפותחים, ושכשהם נמצאים בתוך או ליד מים, צריך שתמיד יהיה לצדם מישהו במרחק נגיעה. מה שכן, הסקי הזה, בגיל חצי שנה וארבעה ימים, הפך את ריץ׳ לאדם הצעיר ביותר אי פעם לעשות סקי מים, צעיר ב-23 ימים מהגולש הקודם בחיתול.