צילום וריאיון: ניצן גריב

בדומה לכוכבי "חתונה ממבט ראשון" בן אביבי ורפאל יונתן עמר, גם ליעד דון הגיע למתחם סדנאות הבישול של רשת "4Chef" ונעמד בפעם הראשונה מול המצלמה שלנו - שם נדרש להשיב לשאלות הכי קשות.

"אני ממש ממש בטוב", סיפר לנו ליעד והרחיב על חווית הצפייה בעצמו על המסך: "זה מוזר מאוד ומלמד לראות את עצמך. לרגעים קשה, לרגעים קל יותר, אבל בגדול ממש בטוב. זה סוריאליסטי לחלוטין, לוקח לי רגע להבין שמה שאני רואה נצפה בעוד בתים אחרים חוץ מהדירה שלי".

אנחנו אחרי צפייה במפגש זוגות והייתה לך שם חוויה לא פשוטה.
"לא היה פשוט לצפות בזה אבל גם לא היה כזה קשה, כי זה לא ששכחתי ועכשיו נזכרתי, זה נמצא איתי כל הזמן וזה חלק ממה שעברתי כדי להגיע למקום שבו אני נמצא עכשיו. במקביל אני כן יודע לזהות את הדברים החיוביים שבזה ולא רק להיתפס על הדברים השליליים. זו באמת הייתה עבודה מטורפת שעשיתי מאז, אז עם כל הקושי זה עושה לי טוב בסופו של דבר".

זוכר מה הרגשת באותו רגע?
"הרגשתי המון. הרגשתי פגוע, כועס, נבגד. אבל באותה נשימה גם הרגשתי לא טוב שזה מה שאני גורם ללימור להרגיש באותה סיטואציה. הפגיעה הכי גדולה הייתה שהיא לא באה ואמרה לי את זה. כל מה שאני רוצה זה שיהיה לה טוב ולעשות לה טוב. והיום אני מודע לזה שבמקומות מסוימים זה בא על חשבוני. אבל אני יוצא מנקודת בסיס שקודם כל יהיה לה טוב, ולשמוע את הדבר הזה פתאום, מעבר לזה שלה לא טוב, זה העמיד אותי בסימן שאלה אז זה היה מרסק". 

לימור ויינשטיין וליעד דון  (צילום: חתונה ממבט ראשון, קשת 12)
צילום: חתונה ממבט ראשון, קשת 12

דני אמר שהוא לא היה נשאר להאזין, למה נשארת?
"אני מכבד את מה שדני חושב, אני לא יודע איך אפשר להכניס את עצמך לנעליים שלי בסיטואציה הזו. אתה יכול לשער מה היית עושה, אבל אתה לא יכול להגיד בכזה ביטחון. בשלב מסוים אני גם חושב שאמרתי את זה - הייתי שם אבל לא באמת הייתי שם. הפסקתי להקשיב לכל מה שקורה וחזרתי רק ממש כשהיא יצאה".

היום יש משהו שבדיעבד היית עושה אחרת?
"אני פחות אוהב את השאלה הזו כי חכמת הבדיעבד היא קלה, אני חושב שלא הייתי משנה כלום. בזכות כל הדברים שקרו ואיך שהגבתי, אני איפה שאני היום - שזה מקום ממש טוב. עשיתי טעויות, למדתי מהן ועדיין לומד מהם ומנסה לשנות ולחדד את הדברים הטובים".

איך הגיוני שאתה חמוד וחתיך לכל הדעות - ואתה כזה חסר ביטחון. זה אמיתי? אתה קצת מקצין?
"מי שמכיר אותי באמת יודע שזה אמיתי מאוד באותה נקודת זמן. מאז ועם התוכנית עברתי המון, היום אני נמצא במקומות שאני כן מסוגל להסתכל על עצמי ולהגיד 'אני רואה את מה שרואים'".

אתה מרגיש שהתגובות הצליחו להרים לך?
"יכול להיות, אבל כמו שאני לוקח את התגובות השליליות בפרופורציה, אותו הדבר אני עושה עם התגובות החיוביות".

ושאלת השאלות: אתה בזוגיות היום?
"צריך להמשיך לראות בשביל לדעת. זאת עונה ממש ממש טובה, זוגות מדהימים. תגלו בהמשך".