החדשות
קרב על הירושה? כ
קרב על הירושה? כ"ץ וסער
|
צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

הליכוד סימן לנתניהו את מגבלות הכוח

חברי הליכוד בחרו רשימה ממלכתית והשליכו ממנה את רוב מעוררי הפרובוקציות, וייתכן שהם רק ירוויחו מכך. ואולם, לנתניהו יש סיבה לדאגה - מועמדים שניסה "לחסל" התברגו בצמרת ואפשר כבר "להריח" את קרב הירושה

עמית סגל | החדשות | פורסם 08:29 06.02.19 | עודכן 09:30 06.02.19

שנה גודל אות

קרב על הירושה? כ"ץ וסער (צילום: מרים אלסטר / פלאש 90)
קרב על הירושה? כ"ץ וסער
|
צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

אחרי ספירת רוב הקולות נראה שחברי הליכוד בחרו רשימה טובה. בעשירייה הראשונה התברגו דמויות מאוד ממלכתיות - אדלשטיין בצמרת, ישראל כ"ץ, גדעון סער כמובן וארדן. חברי המפלגה השליכו מהרשימה שורה של אנשים שפרנסו 90% מהשערוריות של הליכוד בקדנציה האחרונה, ונתנו ברקס בין היתר לאיוב קרא, שעוזב את הכנסת אחרי שתי קדנציות ארוכות; לאורן חזן מיודעינו ולנאוה בוקר. אם בעבר הליכוד שילמה מס על רשימות לא טובות, הרי שהפעם ייתכן שהמפלגה תרוויח.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

אחת ההפתעות המעניינות של הבחירות הללו היא מיקומו הגבוה של אמיר אוחנה ביחס, למשל, לדוד ביטן. האחרון ייכנס לשיפולי הרשימה אחרי השריונים, והוא בטח לא צפה את זה. גם יו"ר הקואליציה הדומיננטי דודי אמסלם נכנס במפתיע רק לעשירייה השנייה ואחרי דמויות כמו ציפי חוטובלי.

ואולם, הסיפור המעניין באמת הוא הכוח שנתניהו קיווה שלא לפגוש הבוקר בליכוד, אבל מצא את עצמו מול מחנה חדש שאפשר לכנות סער-כץ - תחילתה של סיעה שיכולה להוות משקל נגד משמעותי מול ראש הממשלה.

אדלשטיין שהתעמת עם נתניהו העפיל לצמרת, כ"ץ הגיע למקום השני וגם הוא ידע ימים לא מושלמים בלשון המעטה ביחסיו עם נתניהו ומיותר לציין את היחסים העכורים של סער עם ראש הממשלה.

השורה התחתונה היא שהליכוד נערך בשקט ליום שאחרי נתניהו. הרשימה הנוכחית מאפשרת כבר "להריח" את קרבות הירושה שיהפכו פומביים וקולניים יותר ברגע הרלוונטי, והמלחמה העיקרית ככל הנראה תהיה בין גדעון סער לישראל כ"ץ - הם אלה שנמצאים בצמרת המפלגה והם אלה שמראים לנתניהו את מגבלות הכוח.