רק בשעות הערב המאוחרות הגיעה הידיעה המטלטלת: בזמן שראש הממשלה ושר האוצר הודיעו על חלוקת מיליארדים לציבור, אמבולנסים עם חולים מירושלים המתינו כארבע שעות (!) ליד המיון בבילינסון עד שהצליחו לאשפז אותם. פשוט לא היה מקום. במד"א מתארים מערכת בריאות קורסת: אם בד"כ לוקח 40 דקות כדי לפנות חולה, בימים האחרונים זה לוקח 4 שעות.

תחשבו על התמונה: חולה מאומת באמבולנס, הצוות שלידו ממוגן מכף רגל ועד ראש והם ממתינים שעות כי אין מקום לקבל את החולה.

בתי החולים בירושלים במצב קשה מאוד: גם כי העיר היא מוקד תחלואה וגם כי אין להם כסף לגמור את החודש. כן, מה ששמעתם. הדסה ושערי צדק נאבקים עכשיו כדי לשלם משכורות לעובדים בשבוע הבא. כבר כמה שבועות הם ועוד חמישה בתי חולים (ביניהם לניאדו ומעייני הישועה) מנהלים מו"מ עם האוצר, אבל אין הסכמה והמשבר החריף מעמיק.

תראו איזה קטע, כאן דווקא נותנים לפקידים לנהל את העסק. ראש הממשלה לא מתערב. שר האוצר לא דופק על השולחן, אין מסיבות עיתונאים בהולות עם סיסמאות. יש מציאות אפורה שבה צריך לדון על שיטות תקצוב לבתי החולים הציבוריים, הרבה פחות מעניין להצהרות בתקופת בחירות.

שימו לב לנתון הבא: עלות התוכנית שהציגו אתמול נתניהו וכ"ץ עומדת על 15 מיליארד שקלים. במשרד הבריאות מספרים הבוקר שמשבר בתי החולים הציבוריים יכול להסתיים עם העברה של 300 מיליון שקלים.

ראש הממשלה נתניהו וישראל כ
את זמנכם תשקיעו בטיפול בדברים הדחופים באמת. נתניהו וכ"ץ בהצהרה, אתמול|צילום: N12

הבנתם? נתניהו וכ"ץ שברו אתמול כל שיא אפשרי של ציניות ציבורית. הצמד שעשה הכול כדי שלא יהיה כאן תקציב, מנסה לחלק מיליארדים מעל לראשיהם של פקידי האוצר והמשפטנים. בלי עבודת מטה, בלי היגיון כלכלי, בלי מספרים מנומקים.

נכון, המשק צריך סיוע לקראת היציאה מהסגר וכמה סעיפים בתוכנית יכולים להתאים למטרה הזאת. כל השאר הם אסופה פופוליסטית של רעיונות לא אפויים, שממילא ייפסלו על ידי היועמ"ש או לא יעברו בכנסת.

אז נתניהו וכ"ץ, את המסר העיקרי הבנו, יש לכם זמן פנוי. תשקיעו אותו כבר היום בטיפול בדברים הדחופים באמת. האמבולנסים עם החולים כבר יצאו מירושלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות