מוזיקה
ניתוח פלסטי (צילום: YOU TUBE, צילום מסך)
צילום: YOU TUBE, צילום מסך

המהפך 2.0

זה לא סוד שרבים מהדמויות שאנחנו רואים על מסכינו עברו התערבות כירורגית כזו או אחרת כדי להיראות כמו שהם נראים, אבל רובם לא יודו בזה. להקת קיי פופ מצליחה החליטה ללכת רחוק עם הסיפור הזה תוך שקיפות מלאה

מערכת mako מוזיקה | mako | פורסם 15:28 20.03.17 

שנה גודל אות

בדרך כלל אנשים שעוברים ניתוח פלסטי מעדיפים להצניע אותו ולהסתתר מעין הציבור לאחריו, כדי לנסות ולשמור ולו במעט על האשליה שהכל טבעי. חברות להקת קיי-פופ (פופ קוריאני) מצליחה דווקא העדיפו לעשות את ההפך מכך - ולחשוף את תוצאות הניתוחים שלהן בצורה דרמטית. הן עשו זאת באמצעות צילום 2 קליפים - הראשון לפני הניתוח והשני לאחריהם.

הלהקה, שנקראת סיקס בומב, הוציאו בפברואר את הקליפ הראשון שנקרא "Becoming Prettier (Before(", ובו נראות 4 חברות הלהקה מקבלות יעוץ לקראת ניתוחים פלסטיים. כעת הן שחררו את קליפ ההמשך תחת השם שאתם יכולים לנחש - "Becoming Prettier (After)" ובו הבנות יוצאות מבית החולים כשהן אחרי הניתוחים ומציגות מראה חדש לגמרי.

עלות הניתוחים של כולן יחד עמדה על 88,000 אלף דולר, כשהקליניקה בה עברו את הניתוחים מאשרת שכל מה שנעשה היה "מעל המותניים". סולנית הלהקה סיפרה: "כולנו רצינו לעשות כמה ניתוחים ולהיראות יפות יותר, וחשבנו 'למה לא לעשות שיר על זה במקום לנסות להסתיר את זה? אנשים יבחינו בזה בכל מקרה. רצינו להיות גלויות לגבי המציאות הזו בה המון נשים רוצות להיראות יפות".

בנות הלהקה מתעקשות שאף אחת מהן לא אולצה בכוח לעבור ניתוחים. באופן מפתיע, רוב המעריצים של הלהקה הגיבו לשינויים בחיוביות ועודדו את הבחירה שלהן לתעד את החוויה. "כל הכבוד להן", כתבה גולשת אחת ביוטיוב. "הן אמיצות מספיק כדי להיחשף ולהגיד שהן עברו ניתוחים פלסטיים, שלא כמו כוכבות קיי-פופ אחרות". גולשת אחרת כתבה: "זה דורש המון אומץ להיות כל כך פתוחות וכנות לגבי ניתוחים פלסטיים", אמרה אחרת.

אכן, ניתוחים פלסטיים הם מנהג ידוע ומקובל מאוד בקרב כוכבות קיי-פופ, אם כי בדרך כלל הדבר נעשה בסתר, לא מדובר ובטח שלא מצולם. באופן כללי, דרום קוריאה מכונה "בירת הניתוחים הפלסטיים של העולם" כשעל פי הדיווחים הסטטיקה מדברת על 20 ניתוחים לכל 1000 אנשים.