אם טרם יצא לכם לתפור בינג' של "משחק הדיונון" - אז אתם כנראה חיים על הירח. הסדרה הלוהטת של נטפליקס הפכה בשבועיים האחרונים לדיבור החם של הרגע בזכות עלילה מסתורית ואלימה במיוחד, אבל מה שבעיקר מפתיע בסדרה הוא הפסקול שלה, שעל הנייר משלב סגנון שלא בהכרח אמור להתאים לסטייל העתידני שבסדרה, ואנחנו מדברים כמובן על מוזיקה קלאסית.

כאמור, מי שכבר הספיק לצפות ולהתמכר לסדרה בטח פתח את האוזניים בכל פעם שנוגנה אחת מהנעימות שמלוות אותה, וזה הזמן לגלות לכם שהבחירה בכל אחת מהנעימות שמלוות את הטירוף הדרום קוריאני לא נעשתה כמובן באופן רנדומלי, והנה שלוש היצירות הבולטות ביותר והמשמעות של חלקן.

קונצ'רטו לחצוצרה של היידן

היצירה "היידן" מופיעה חצי שעה לתוך הפרק הראשון, ולאורך כל הסדרה מנוגנת ברגעים קריטיים: כשצריך להעיר את המתמודדים או פשוט כשהמארגנים של המשחק רוצים למשוך את תשומת ליבם. האינטנסיביות שלה תורמת לאווירת הלחץ והמתח של הסצנות, ואז גילינו שיוזף היידן הלחין אותה אי שם ב-1796 עבור חברו החצוצרן אנטון ווידינגר, ובטח לא האמין ש-50 שנה אחרי הוא ינוגן בכל העולם.

הדנובה הכחולה של שטראוס

היצירה הזאת, שבמקור נוצרה על ידי יוהאן שטראוס (השני) כמקהלה, הפכה בהמשך לפופולרית בזכות העיבוד לתזמורת. כן, שמעתם נכון: פופולרית. תלחצו פליי ותבינו על מה אנחנו מדברים. בעקבות נצחונה של פרוסיה (הממלכה ההיא בצפון גרמניה) במלחמת אוסטריה-פרוסיה ב-1886, שטראוס התבקש לכתוב את הדנובה הכחולה עבור אגודת מקהלות הגברים של וינה על מנת להרים את רוחם של תושבי העיר.

אז למה בעצם היצירה הזו נבחרה להתנגן למתמודדים? בדומה למלחמה, גם במשחקי הדיונון (בטח שמתם לב) יש הרוגים רבים, והבחירה בדנובה הכחולה נעשתה בשביל לעודד את המתמודדים המסכנים, וגם בשביל ליצור הקבלה ביניהם לבין תושבי וינה - כאשר שניהם היו עדים כביכול לאירועים טראגיים.

סרנדה למיתרים של צ'ייקובסקי

היצירה הזו נחשבת בעיני רבים , בעיקר בעיני המורה של צ'ייקובסקי, אנטון רובינשטיין, כיצירתו הטובה ביותר. הוא אפילו כתב עליה לפטרונית שלו, נדייז'דה פון מק והעיד: "זו יצירה שבאה מהלב, ולכן אני מעז לחשוב שלא חסרה בה אותנטיות".

נכון לעכשיו, עוד לא נמצא ההסבר הספציפי לבחירה ביצירה הזו, וכל מה שידוע לנו זה שבפרק השני המארגנים משתמשים בוואלס הזה בשביל לסמן את סופו של המשחק השני ואת הדיון העוסק בהרכבת הקבוצות לקראת המשחק השלישי והאכזרי. הצלחתם לעלות על החיבור? אתם יותר ממוזמנים להגיב ולספר לנו עליו.