מוזיקה
שינייד (צילום: getty images)
צילום: getty images

שינייד או'קונור בסרטון קורע לב

בשנים האחרונות שינייד או'קונור עברה לא מעט רגעי שפל, אבל בסרטון החדש שהזמרת העלתה לרשת היא מספרת על הפחדים הגדולים, הבדידות הקשה והניסיון להתעלות על הרצון למות. בעוד מקורביה לא מוכנים לסייע לה במצבה, היא נאלצת לזעוק לעזרה באופן פומבי: "אני לבדי לגמרי, אין אף אחד בחיי"

חן פרורדין | mako | פורסם 10:46 08.08.17 

שנה גודל אות

שינייד או'קונור העלתה לפייסבוק שלה סרטון מטריד במיוחד בו היא מספרת על ניסיונות התאבדות שלה בשנתיים האחרונות. הזמרת האירית שסובלת מהפרעה דו קוטבית (ולדבריה, נאבקת בשלוש מחלות נפשיות שונות), שיתפה בוידאו עצוב את תחושת הבדידות שהרגישה אחרי שאיבדה את המשמורת על בנה בן ה-13, "אני לבדי לגמרי, אין אף אחד בחיי, מלבד הרופא שלי שהוא האדם הכי מתוק בעולם וקורא לי הגיבורה שלו. זה הדבר היחיד שמחזיק אותי בחיים נכון לעכשיו, וזה די פתטי".

הזמרת בת ה-50 שפרצה לעולם ב-1990 עם הלהיט "Nothing Compares 2 U", אותו כתב פרינס, מספרת בסרטון שהמשפחה שלה לא מתייחסת אליה ולא תומכת בה בכלל. "זה כמו צייד מכשפות, הם מצביעים עליי ומוציאים אותי האשמה. אם הייתי מנסה לשרוד רק עבורי כבר לא הייתי פה". כששינייד איבדה את המשמורת על בנה הרביעי והצעיר מכולם, היא איימה בהתאבדות. היא פנתה לאירגוני ילדים ומשפחה באירלנד ואמרה: "דמה של זמרת מוכרת יהיה על ידיכם אם לא תחזרו בכם מההחלטה".

או'קונור מתארת את מחלתה הנפשית כסם שאליו היא מכורה, אבל היא טוענת שבעזרת שיתוף הרגשות שלה היא יכולה לעזור לאחרים שחווים מצבים דומים. "אני מקווה שהוידאו הזה תורם איכשהו למישהו", היא מספרת, "אני יודעת שאני רק אחת מתוך מיליונים בעולם שסובלים מבעיות שדומות לשלי, אבל לחלקם אין את הכלים שלי יש. אנשים חייבים לעזור למי שעובר דברים כמו אלה שאני עוברת. המחלה הפכה אותי לאובדנית וההתעסקות העיקרית שלי כרגע היא להיות חזקה מהמוות".