תוכניות הריאליטי המוזיקליות מציפות אותנו בכשרונות צעירים מלאי אמביציה וחלומות גדולים. נדמה שבכל פעם שמועמד גדול מודח אחד השופטים מבטיח לו ש"זה לא הסוף", אבל מעטות הפעמים שאנחנו באמת ממשיכים לשמוע על המודחים הללו, ורובם לא מצליחים להשתלב בתעשיית המוזיקה הישראלית. המקרה של אלמוג קריאף, בוגר העונה השנייה של תוכנית האקס פקטור, היה אחר. לאורך כל ההשתפות שלו בתכנית כחלק מנבחרת הבנים של עברי לידר, היה ברור שמדובר בהבטחה של ממש שתחצה את גבולות התכנית.

"כשהודחתי בחצי הגמר עברי אמר שאנחנו עוד נעבוד ביחד", מספר קריאף. "בהתחלה מאוד התרגשתי מהבשורה הזאת, ואחרי כמה ימים הוא סימס לי ודיברנו והזמנתי אותו לארוחה אצלנו לקידוש ביום שישי. הוא הגיע והייתה אווירה ממש טובה. הוא אמר לי שהוא יזמין אותי לאולפן ושימיע לי שיר. ההבטחה שלו בסוף התוכנית הפכה לתכל'ס זה מה שעשה את הכל".

ואכן, לידר יותר מקיים את הבטחתו לקריאף ומיד לאחר סיום התוכנית, במקביל לגיוסו ללהקה צבאית, הוא הוחתם בלייב החדש והמשותף לעברי לידר, רונית ארבל וחברת הליקון מיוזיק. את סינגל הבכורה מתוכו שיוצא כעת, "איך", כתבו דודי בר דוד ומורן דוד שגם אחראית ללחן, כשההפקה המוזיקלית של עידו חיון. "לא באמת חשבתי שאני אמצא את עצמי עובד עם עברי ומקליט איתו את השיר הזה", מודה קריאף. "נכנסנו לאולפן ושמעתי את השיר בפעם הראשונה וישר התאהבתי בו למרות שזה לא שיר שאני כתבתי. אבל אני לפעמים אוהב לקחת שירים ולהתחבר אליהם מהמקום שלי, למצוא את עצמי בהם".

איך אתה מסביר את החיבור הלא שגרתי שלך עם עברי לידר?

"אני ועברי מאוד התחברנו בתוכנית ברמה האישית. הייתי מספר לו על הכל, מא' ועד ת', כל מה שאפשר לספר סיפרתי כי הוא היה בנאדם שהיה באמת קרוב אליי בתקופה האינטנסיבית הזאת. הוא בנאדם עם ניסיון ועבר ענק מאחוריו וגם עתיד גדול לפניו. הוא היה מייעץ לי והחיבור התחיל מהחיבור האישי ורק אחרי זה בחיבור המוזיקלי. עצם זה שהוא בחר אותי להמשיך איתו בתוכנית זה כבר החמיא לי כי החלום שלי היה שהוא יהיה המנחה שלי באקס פקטור. בצילומים היינו מדברים ויושבים וצוחקים ויצאנו לאכול כמה פעמים ביחד ואני מרגיש שהוא כמו אח גדול שתמיד יהיה שם בשבילי. כשקיבלתי את הגושפנקא ממנו שהוא רוצה לעבוד איתי ומחתים אותי מבחינתי הגשמתי את החלום שלי - להקליט איתו אלבום. הוא בן אדם מדהים ומוזיקאי גאון ואני אוהב לעבוד איתו".

אתה מתבאס שלא לקחת את המקום באקס פקטור?

"אני לא מתבאס, כי זאת הייתה חוויה מאוד מתאגרת ומדהימה ולמדתי ממנה המון דברים והכרתי אנשים ובסופו של דבר יצא לי מזה המון דברים טובים שימשיכו איתו לעתיד שלי. לפעמים זה קצת מחייב לזכות במקום הראשון, אבל אני מפרגן לגמרי לדניאל יפה. אני לא מצטער על שום רגע בתכנית ואני חושב שעשיתי את זה ממש טוב, וזו חוויה שאני אקח איתי לכל החיים".

אתה מכוון את עצמך לז'אנר מסוים?

"אני ועברי חשבנו איך להגדיר אותי. שמענו הכל בבית, שלמה ארצי ומוזיקה קלאסית ומזרחית ופינק פלויד. עם עברי גם גיליתי סגנונות חדשים והפקה שהיא יותר חו"ל, יותר אלקטרונית, אבל משלבת גם מזרחיות עם העוד והשירה שלי עם הסלסולים. זה שילוב שעושה הרמוניה טובה ביחד. אני חושב שאנחנו עושים מוזיקה שמשלבת את כל הסגנונות שאני אוהב - אני לוקח מכל סגנון טיפה ומביא אותו לתוך השיר הזה ספציפית".

אפשר לצפות בעתיד לטקסטים שתכתוב לעצמך?

"אני כותב, אבל אני עדיין רוכש את הכלים איך לעשות את זה בצורה יותר טובה. זה מתחיל משורות ארוכות שאני כותב בוורד ואני ועברי יושבים על זה לפעמים ומשכתבים את זה קצת. כשאני ארגיש יותר בטוח עם המילים שלי אני מבטיח שזה יצא החוצה. זה קצת קשה לשתף את כל העולם ברגשות שלך, אבל הסינגל הקיים מרגיש לי כאילו הוא שלי ואני מאוד מתחבר אליו ומתרגש ממנו".

A photo posted by Almog Krief (@almog_krief) on

אי אפשר שלא להתייחס לשינוי המדהים במראה שלך. ירדת המון במשקל מאז התוכנית.

"ירדתי 43 קילו. הבנתי שזה א' לא בריא ולא טוב מבחינת נראות. לפעמים הייתי הולך לחנויות בגדים, נכנס ומתבאס, כי גם אם אני מוצא משהו במידה שלי הוא לא נראה הכי טוב עליי. לא הרגשתי שלם עם עצמי. אסור לשקר לעצמך, אתה לא יכול להגיד שהכל יפה ונחמד מבחוץ אם בתוך תוכך אתה מרגיש שהכל חרא. זו לא תחושה נעימה שאתה מקבל לפעמים העלבות והשפלות ושאנשים מתרחקים ממך בגלל המראה החיצוני שלך או לא רוצים לדבר איתך. מראה חיצוני הוא דבר שמאוד קובע ואנשים שופטים מהר מאוד. אז לקחתי את עצמי בידיים. השינוי התחיל בתוכנית, משמעת עצמית וספורט ותזונה זה המתכון לניצחון. השינוי החיצוני עשה לי טוב, אני מרגיש הרבה יותר בטוח עם עצמי. יש עוד עבודה אבל כבר כיף לי להיות ככה".