מוזיקה

אצל ברי סחרוף המלחמה על הארץ נמשכת

ברי סחרוף מוציא את הקליפ "בדרך לערד", שבהתאם לשיר שכתב רוני סומק ובאמצעים קולנועיים פשוטים יוצר דרמה ומתח סביב המלחמה על ארץ ישראל, כשסחרוף בתפקיד הנביא המשקיף

אסף נבו | mako | פורסם 09:51 22.04.12 

שנה גודל אות

ברי סחרוף ממשיך להוציא קליפים מאלבומו "אתה נמצא כאן", שיצא לפני כשנה. אחרי "הלוחש במכוניות" שהתייחס למצבו של ים המלח, מגיע כעת "בדרך לערד", שמתייחס בכותרת שלו לאותו איזור בארץ.

אבל כאן למעשה נגמר הדמיון. "בדרך לערד" (שכתב רוני סומק והלחינו סחרוף ורונן שפירא) הוא שיר שמתייחס באופן דרמטי ומותח למצב הישראלי הקבוע של מלחמה, והקליפ שלו, שביים ניר דרבסי, מייצר שרשרת דימויים תואמת, באמצעים קולנועיים לא מורכבים - המדבר הארצישראלי כזירת ההתרחשות, הקקטוס, הצבר, כסמל ישראלי הצומח בו במקביל לסחרוף, הדובר בשיר בתפקיד הנביא היושב בעמדה המשקיפה על ההתרחשות, הכבשים כחלק מהנוף, כדימוי לפלסטינים שהיו כאן תמיד (או ליהודים שקדמו להם עוד מלפני כן), והזאב שמגיח בלילות מתוך המערה האפלה כדי לטרוף אותן, עם האמירה הברורה שהמלחמה נמשכת והזאב שיגור בשלום עם הכבשים עדיין לא נולד.

ברי סחרוף יופיע ברוק עצמאות ב-25.4 (כרטיס 169 ש"ח), ב-9 במאי בזאפה אמפי שוני (149 ש"ח) -ב-31 במאי ברדינג 3 בתל אביב (130 ש"ח).

>> האם איתי סחרוף, הבן של ברי, מושפע ממנו מוזיקלית?