מוזיקה
פסטיבל זיגט (צילום: mako, יחסי ציבור)
צילום: mako, יחסי ציבור

5 סיבות לעזוב הכל ולטוס לפסטיבל זיגט

פסטיבל זיגט שיפתח ברביעי הקרוב וימשך שבעה ימים, יעלה כאלף אמנים לבמה שלו וביניהם גם שלוש להקות ישראליות. לולה מארש, פול טראנק ופולי טרי הישראלים שיופיעו על הבמות לצד אמנים כמו פינק, מייג'ור לייזר ופיג'יי הארווי. 5 סיבות למה לעזוב הכל ולנסוע לבודפשט

מערכת mako מוזיקה | mako | פורסם 11:05 07.08.17 

שנה גודל אות

1. הליין אפ

פסטיבל זיגט, מאירועי המוזיקה הגדולים באירופה, שיתקיים בין ה-9.8 ל-16.8 על אי החופש שבבודפשט, יעלה מופעים בהשתתפותם של 1,000 אמנים מסגנונות מוזיקליים שונים. אם היפ הופ זה הקטע שלכם אז תוכלו לשמוע את וויז קאליפה, מקלמור וראיין לואיס ואיגי אזיליה, אם אתם אוהבי אינדי רוק  - אלט ג׳יי ביפי קליירו, מטרונומי, וייט לייז וטו דורז סינמה קלאב יחכו לכם שם, ואם אתם במוזיקה האלקטרונית תתפסו את ההופעות של הצ׳יינסמוקרז, מייג׳ור לייזר ודימיטרי ווגאס. חוץ מהם כאמור יש עוד מאות, אז לא יהיה לכם רגע שחסר משהו באוזניים.

2. האנשים

הקהל של הזיגט הוא הגדול ביותר באירופה - 500,000 אנשים מגיעים מכל העולם לשבוע הזה. ו-500 אלף איש בבודפשט לא טועים. למרות המספר הענק הזה, גודלו של המתחם מכיל אותו בקלות (רוב האנשים אפילו לא מספיקים להסתובב בכולו) ואין הרגשה של צפיפות. טוב, עד שהד-ליינר עולה.

3. הפעילויות

למקרה שבא לכם לנוח קצת מההופעות ובכל זאת לא להימרח באוהל, יש בערך מיליארד אופציות של דברים לעשות. קרקס, תיאטרון, מגרשי ספורט, דוכני קניות וברים, זה רק חלק מהפעילויות שפרוסות במרחבי זיגט. עברנו על המפה, יש שם שמות כמו ״גוגל גארדן״, ״קאמפ פייר״ ו״קולוסיאום״. אנחנו לא יודעים מה זה אומר אבל אנחנו רוצים להיות שם.


4. הקפיצה לעיר

בניגוד להרבה פסטיבלים באירופה, זיגט לא נמצא באיזה חור רחוק מהעיר הגדולה. במרחק 10 דקות נסיעה תוכלו לשתות קפה בבירה אירופאית ולעשות שופינג ובכלל את כל האטרקציות שבודפשט מציעה. זו אולי לא העיר בירה הראשונה שהיינו טסים אליה סתם להסתובב, אבל שמענו מישראלים שהיו שם שנה שעברה במסגרת הפסטיבל שהם התאהבו - כל העיר מלאה באנשים שהגיעו לפסטיבל והאווירה שלו משתלטת גם עליה.

5. הקשר הישראלי

מדי שנה הפסטיבל הענק מקדיש את הבמה האירופאית שלו למספר להקות חדשות ממדינות שונות. הלהקות הישראליות לולה מארש, פול טראנק ופולי טרי נבחרו לייצג אותנו בקרוב בליין אפ המטורף הזה. חוץ מזה, מדי שנה מגיעים מאות ישראלים לפסטיבל (תראו מה פה לאוזן עושה). זיגט אפילו התארגנו על משווקים רשמיים של הפסטיבל בישראל (זאפה איסתא מיוזיק), שמציעים דילים מאורגנים עם טיסות, כניסות ושאר פינוקים.