מוזיקה
השיר שהחזיר את אייל גולן לילדות (צילום: מתוך אייל גולן קורא לכם, שידורי קשת)
צילום: מתוך אייל גולן קורא לכם, שידורי קשת

אייל גולן מתעקש שיחזירו לו את הויזה לארה"ב

מדי שבוע אבי כאכון מגלה לנו את סודות תעשיית המוזיקה המזרחית. והפעם: הביקוש להופעות בארה"ב הוביל לכך שאייל גולן נלחם על ביטול איסור הויזה שלו, מאור אדרי חוזר ליחצ"ן מתחילת הדרך וליוסי שטרית מגיע מזל טוב כפול

אבי כאכון | mako | פורסם 14:10 04.08.17 

שנה גודל אות

האם אייל גולן יוכל לצאת לסיבוב הופעות בארה"ב? זו השאלה שמעסיקה בשבועות האחרונים את בני פרץ מנהלו של גולן ואת גולן עצמו. בשל הביקוש העולה של יהודים המתגוררים שם, מפיקים ישראלים ניסו להביא את גולן לסיבוב הופעות אמריקאי, ולכן במשרדי ליאם הפקות החליטו להעסיק עורכי דין מובילים שישימו סוף לביטול אשרת הכניסה של גולן. 

כזכור, אייל גולן נכנס אוטומטית לרשימת מנועי הכניסה לארה"ב, בגין עבירות מס. אמנם גולן הורשע בעבירה שאין עמה קלון בישראל, אך לפי חוקי ההגירה האמריקניים המחמירים, עבירות מס הינן עבירות עליהן ישנו קלון באופן אוטומטי ולכן אייל גולן אינו יכול להיכנס לשטחה של המדינה. בשיחה עם בכיר לשעבר בשגרירות ארה"ב בישראל הוא מספר "הנזק באמריקה נע מכמה גורמים. העבירה שאייל עבר היא בכלל לא עבירה, אלא הורשע כמנהל".

אז למה לא נותנים לו אישור?

"להערכתי, בגלל כל הפרסומים בזמנו בתקשורת. הכל הגיע לשגרירות והם העבירו הלאה למשרד הפנים שלהם. בוא נגיד שלאדם מהשורה לא היתה בעיית ויזה".

לאחרונה סורב אייל גולן בפעם השניה לבקשתו לקבלת ויזה, מה שמקומם את בני פרץ מנהלו חברו ואיש אמוניו של גולן. "אייל הורשע רק כי הוא מנהל של החברה. זה שהעובד שלו עשה את הטעות, באמריקה זה לא היה תופס. מה שמציק לנו זה שהאמריקאים לא נותנים אשרה לאייל על עבירה, שאצלם בכלל לא מאשימים עליה".

ובכל זאת סורבתם פעמיים?

"נכון, ואני מאמין שזה רק בגלל הרעש התקשורתי סביב אייל. עבריינים מקבלים ויזה לאמריקה ולא אייל, וזה בגלל שהם ניזונים מהתקשורת וגרמו לו נזק עצום". בשיחה נשמע פרץ מאוד כעוס. "יש לנו סוללה של עורכי דין באמריקה שמטפלים בנושא מול הרשויות".

מה המלצתה של הקונסוליה בישראל?

"הם המליצו עלינו בפה מלא, ועכשיו אנחנו ממתינים למשרד הפנים של אמריקה".

אייל לא יכל להתקשר לראש המשלב שהוא שר החוץ ולבקש עזרה?

"באמריקה זה לא הולך ככה, עם קשרים. שמה זה הפקיד הקטן הוא הקובע עם סימן קריאה אחד וגדול".

אף אחד מכנסת ישראל לא ניסה לפנות לעזור?

"אף אחד, אולי משהו יבשיל שרוול ויעזור לנו, בשמחה".

יש לחץ של ישראלים באמריקה שרוצים לראות את אייל?

"יש מבול של טלפונים ממפיקים ומעריצים, ויש עשרות הופעות בהמתנה, ממתינים לקבל ויזה ואישור עבודה".

בשורה התחתונה, אתה יכול להיות איש בשורה לישראלים באמריקה?

"אנחנו מאמינים שבע"ה בחודשים הקרובים נקבל אשרה, כי באמת אין סיבה שלא. אין להם את האינפורמציה הנכונה ועכשיו עם עו״ד נביא להם אותה, ואייל יגיע להופיע מול הקהל היהודי והישראלי שהוא מאוד אוהב״.

★ לאחר שעזב את משה זיו, יח"צנו מתחילת הדרך, ועבר למשרדו של עופר מנחם, החליט מאור אדרי שאין כמו בבית והשבוע הוא חתם שוב במשרדו של זיו. מעבר הזמרים בין היחצנים בשנה האחרונה הפך לתופעה שגרתית ונראה שהזמרים לא מבינים שהיח"צן הוא לא קוסם.

★ קצת לפני תשעה באב וקצת לפני שהנשיא יחליט בעניין החנינה, יצא קובי פרץ להתאוורר בירושלים הקדושה, בסיור קניונים ובתפילת מנחה בישיבת המקובלים כשהוא מלווה ברב הסלב מרדכי חסידים.

★ תאחלו מזל טוב כפול ליוסי שטרית שיוציא בשבוע הבא את אלבום הבכורה שלו "שובר את הגבולות", בנוסף קיבל השבוע שטרית מעמד של "אמן פעיל" בצה״ל.

★ עכשיו זה סופי, לאחר משא ומתן פאר טסי ישתתף בעונת "זמר החתונות", שתשודר בערוץ 24 בשבועות הקרובים, לצידם של נסרין קדרי, שריף, מאוד אדרי, אתי לוי ואמנים נוספיפ, שמצולמים בימים אלה לתכנית.