מוזיקה
קובי פרץ (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

"קובי לא עבריין, הוא פשוט היה ילד כשהצליח"

מדי שבוע אבי כאכון מגלה לנו את סודות תעשיית המוזיקה המזרחית. והפעם: מה עובר על קובי פרץ בימים בהם מחכה לגזר דין על הערעור שהגיש? למה איתי לוי ננזף על ידי מנהלו בני פרץ? ומי הזמר שאיש העסקים מור ג'רפי מסמן כ"הדבר הבא"?

אבי כאכון | mako | פורסם 6:18 17.03.17 

שנה גודל אות

"קובי מרוסק נפשית, הנשמה שלו מתה", כך מספרים השבוע מקורביו של קובי פרץ, שממתין לגזר דין בערעורו לאחר שבית המשפט שלח אותו לשנתיים מאסר בפועל. מאז גזר הדין פרץ התנתק מהתקשורת ואינו מתראיין לתחנות רדיו והטלוויזיה. בעמוד הפייסבוק שלו, קובי משדר שיגרה ובימי שישי מפרסם את פרשת השבוע. האדם היחיד שמתקשר איתו מבחינה מקצועית הוא מנהלו האישי, מאיר נחמני. לטענת חבריו "האווירה סביב פרץ קשה". שוחחתי עם שלושה מהם על ההתמודדות של פרץ מאז פסק הדין.

מה שלום קובי, מתי שוחחת איתו?

"אני מדבר איתו וכל הזמן מסתמס איתו, הוא שבור ומפחד".

מפחד להיות בכלא?

"דיברנו על זה והוא אמר לי שהוא לא מפחד מהכלא, הדאגה שלו זה הילדים והמשפחה. קובי הוא הלב, עמוד התווך במשפחה. ענבל אשתו שם, אבל הילדים מחוברים לקובי, החינוך הוא של קובי. הוא עושה איתם הכל, הם בשבילו הכל ואני אומר לך שברגע שקובי נכנס לכלא חודשיים אחרי המשפחה מתפרקת, במיוחד הילדים".

כזכור, אמרגנו לשעבר של פרץ, יוחאי יעיש, יצא נגדו כעד מדינה והפליל אותו בהעלמת מיסים, ולאחר מאבק של שנים הורשע פרץ ונידון לשנתיים מאסר, ואילו אמרגנו עזב את ישראל לטובת קפריסין עם משפחתו.

איך זה מתבטא, ההתרסקות הנפשית של קובי?

"הוא נשען הרבה על צדיקים, חזר בתשובה באופן קיצוני, הוא מסתובב הרבה עם שניים-שלושה חברים והם נוסעים לצפת, טבריה וירושלים לקברי צדיקים, והוא בקושי אוכל. איבד את שמחת החיים. הוא יודע שהילדים לא יחזיקו מעמד בלעדיו, הוא אמר שהם בינתיים לא בדיוק יודעים כל כך על המצב, הוא לא יכול להעציב אותם, יותר נכון לא רוצה לשבור אותם".

הוא מדבר איתך על המצב?

"כן וקשה לו, הוא טוען שהוא לא אשם והשופטת עשתה לו עוול. הרי הם הציעו לו עסקת טיעון והוא לא הסכים, כי הוא האמין בחפותו, וחוץ מזה המדינה נשענת על עד אחד שהציל את עצמו".

הוא הגיש ערעור יש לו עדיין אמון במערכת המשפט?

"כן, תבין, קובי לא עבריין, הוא פשוט היה ילד כשהצליח והוא לא ידע איך להתנהג מול השופטת".

טוב, זו הרשעה על פי החוק.

"אז מה הוא שונה מזמרים אחרים שהואשמו בהעלמת מס ולא נכנסו לכלא? אני אומר לך ההרשעה שלו לא הוגנת ואישית".

הוא אומר אמר לך מה יהיה?

"הוא משתדל להיות אופטימי ולהאמין שזה יומר לעבודות שירות, הוא גם יודע שאם זה ישאר כלא זה ירסק את הילדים שלו ואת אמא שלו, שרק עכשיו התאלמנה".

 

- נראה שבני פרץ לא מעוניין להכנס לסכסוך עם גלגלצ וביום ראשון נזף באיתי לוי, המיוצג במשרד שלו ושל אייל גולן. בפורים הגיע איתי לוי לראיון חגיגי ברדיו 90fm, במהלך השידור איתי לוי התבטא נגד גלגלצ על כך שהם התחנה היחידה בישראל שמתעלמת משיריו, שמושמעים בכל תחנות הרדיו. "ברגע שנודע לבני פרץ שאיתי יצא על גלגלצ, הוא ביקש להסיר את ההקלטה של השידור וכעס על איתי", מספרים בהפקה. "איתי הגיע טעון לרדיו ופשוט התחיל לדבר ולצאת עליהם".

בני פרץ, אפקט מאיה בוסקילה?

"איתי עושה דרך מאוד יפה והוא מצליח בזכות מוסיקה טובה, ואני לא חושב שראיונות האלה עושים משהו. אני כל הדרך אוהב לעבוד בצורה שקטה וטובה ולא להיכנס להתנגחויות, אני לא אוהב להיות במקומות האלה ואני חושב שגם איתי לא צריך להיות במקומות האלה. אנחנו דרכנו לשלום וכל גוף וכל תחנת רדיו תעשה את מה שטוב לה ומה שהיא רואה לנכון. איתי לוי הוא הפתעת השנה, עושה מוסיקה ומופיע מאות הופעות בשנה".

 

- אחרי שהימר על אלירן צור מהפרוייקט של רביבו, החליט איש חיי הלילה ובכיר בתעשיית המוזיקה המזרחית, מור ג׳רפי, להמר על הדבר הבא מבחינתו. דור כהן, בן 27 סטודנט למנהל עסקים שנה שלישית, לוחם הנדסה קרבית לשעבר שעד היום הוציא 8 שירים. בשנתיים האחרונות הוא נמצא תחת ניהולו של ג׳רפי שהחליט לאחרונה לעלות הילוך מול שדרנים נוספים והוציא לו בלדה מרגשת ״חי על הקצה״.

מור אני מבין שזה האלירן צור הבא שלך?

"כן ואפילו יותר. זה כמו שהייתי שותף בהקמה של הפרוייקט של רביבו בתחילת דרכם כי האמנתי בהם. ככה אני רואה את דור, כ"הדבר הבא" וזה רק עניין של זמן עד שיצליח. כבר כל השדרנים הבכירים בז'אנר משמיעים אותו כי הוא טוב, בנוסף הוא יוצר מנגן ולא רק שר".