דוקומנטרי חדש בשם "עליית עוף החול", אשר מתמקד בחייה ובקריירה של אוון רייצ'ל ווד, הוצג לראשונה בפסטיבל סאנדנס. מדובר בחלק ראשון מתוך שני חלקים והבמאית זוכת האוסקר שלו, אמי ברג, הבהירה כי מדובר בתהליך שטרם הושלם. הסרט שופך אור על האשמות האונס שהוטחו כנגד מרלין מנסון ע"י ווד, וכולל האשמה חדשה שטרם פורסמה.

בסרט ווד מספרת על צילומי הקליפ לשיר של מנסון משנת 2007 ובו היא כיכבה. בעבר סיפר מנסון כי השיר נכתב בהשראת ווד. השחקנית סיפרה: "זה ממש לא מה שציפיתי שיקרה, עשינו דברים שלא דיברו איתי עליהם".

ווד פירטה על מה שקרה על סט הצילומים וסיפרה: "דנו בסצנה שכוללת הדמייה של סקס, אבל ברגע שהמצלמות התחילו לעבוד הוא התחיל לחדור אלי באמת, מעולם לא הסכמתי לזה. אני שחקנית מקצועית, עשיתי זאת כל חיי ובחיים לא הייתי על סט כל כך לא מקצועי. זה היה כאוס מוחלט ולא הרגשתי שם מוגנת."

השחקנית המשיכה לספר: "אף אחד שם לא דאג לי זאת הייתה חוויה טראומטית לצלם את הקליפ הזה. לא ידעתי כיצד להגן על עצמי או להגיד לא כי הורגלתי לא להגיד שום דבר ורק "להתגבר על זה". הרגשתי מגעילה כאילו עשיתי דבר שאני צריכה להתבייש בו. יכולתי להרגיש שהצוות לא מרגיש בנוח ואף אחד לא ידע מה לעשות. הוכרחתי לקיים יחסי מין בתשלום במרמה. זאת הפעם הראשונה שבה התבצע פשע נגדי, בעצם נאנסתי אל מול המצלמה".

בחלק הראשון של הפרויקט מספרת השחקנית פרטים רבים על חייה עם הזמר וכיצד מנסון בודד אותה ממשפחתה והתעלל בה בזמן שהיו בסיבוב הופעות. הסרט צפוי לצאת ב-HBO בחודש מרץ ולפי הדיווחים הבמאית וווד עבדו עליו בחשאי במשך חודשים.

בעבר חשף מסמך משפטי שהגיע לידי הדיילי מייל שווד, זוגתו לשעבר של מנסון, העידה באפריל האחרון בפני בית המשפט וטענה שמנסון איים לפגוע מינית בבנה הקטן: "לקחתי את האיומים שלו מאוד ברצינות. אז והיום. סבלתי ממנו מפגיעות פיזיות, רגשיות וטראומטיות".

כאשר החלו להתגלות הסיפורים על מנסון השחקנית היהודייה חשפה בפוסט בחשבון האינסטגרם שלה מי הוא אותו בן זוג מתעלל וגרמה לסערה אדירה בתעשיית הבידור האמריקאית: "השם של התוקף שלי הוא בריאן וורנר - מי שידוע בעולם גם כמרלין מנסון", כתבה ווד, שהייתה מאורסת לכוכב הרוק הוותיק עד לפרידתם ב-2010.