את האלבום האחרון שלה הוציאה טיילור סוויפט ב-2022: Midnights. בשנה וחצי שעברה מאז היא הספיקה להפוך מכוכבת פופ ענקית - לכוכבת בסדרי גודל שהעולם טרם ראה כמותו: סיבוב ההופעות שלה, The Eras Tour, ייצר רווח של מיליארד דולר לפחות. מגוון הערים בארה"ב, אירופה ואסיה שסוויפט ביקרה זכו לעלייה של מאות אחוזים ברווחי תיירות, בתופעה כלכלית שכבר זכתה לכינוי Swiftonomics (כלכלת סוויפט). על כנפי המקפצה הזאת לתהילה חסרת תקדים שחררה סוויפט בסוף השבוע האחרון את אלבום האולפן ה-11 שלה - The Tortured Poets Department ("מחלקת המשוררים המעונים").

כמו כל אלבום של סוויפט, גם "מחלקת המשוררים המעונים" הוא לא רק תופעה מוזיקלית - אלא סלבריטאית-רכילותית. בדקדוק ששמור לאנשי דת מימי הביניים, המעריצים הנאמנים מפרשים ומנתחים בקפדנות כל שורה ושורה באלבום החדש של הזמרת האהובה עליהם, כל ציוץ בטוויטר, כל פיקסל בפוסט אינסטגרם, כדי לנסות להבין במי עוסקים השירים של טיילור סוויפט. האלבום החדש של סוויפט מגיע אחרי מערכת יחסים של 6 שנים שניהלה עם השחקן ג'ו אלווין, ריבאונד קצר עם סולן להקת "ה-1975" מאט הילי ומערכת יחסים מאושרת, שטרם הגיעה לסיומה, עם שחקן הפוטבול טראוויס קלסי. בהתאם לכך, שירי האלבום נעים בין בלדות שברון לב לשירים שחוגגים אהבה חדשה.

במהלך שהפך למסורת, גם הפעם רצועה מספר 5 באלבום החדש של טיילור מוקדש לדכדוך ושברון לב בשיאם. במקרה של האלבום החדש מדובר בשיר So Long, London, שעוסק ככל הנראה במערכת היחסים הארוכה עם אלווין. "נשבעת שאהבת אותי, אבל איפה היו הרמזים? מתתי במזבח כשחיכיתי להוכחה".

ולא רק במערכות יחסים עסקינן - זמן קצר אחרי שהאלבום יצא, סוויפט הודיעה למעריצים הנרגשים שיש עוד: האלבום הוא למעשה אלבום כפול, עם 15 רצועות נוספות, באורך כולל של שעתיים. אחד השירים באלבום הבונוס נקרא thanK you aImee - ומעריצים חדי עין שמו לב לאותיות המודגשות בשם השיר, שיוצרות את המילה KIM. כן, סוויפט עדיין לא שחררה מהריב המתוקשר עם קניה ווסט וגרושתו קים קרדשיאן, שהגיע לשיאו ב-2016, לפני 8 שנים. השיר הנ"ל מוקדש לקרדשיאן ולעלבונות שסוויפט ספגה ממנה.

כצפוי, סוויפט שוברת שיאים עם צאת האלבום החדש: The Tortured Poets Department הפך לאלבום עם מספר ההשמעות הגבוה ביותר ליום אחד בספוטיפיי: 313 מיליון האזנות ביממה אחת. לשם השוואה, את המקום השני והשלישי מחזיקים שני אלבומים קודמים של סוויפט, בהפרש ניכר מהשיא החדש: Midnights עם 184 מיליון האזנות ביום אחד, ו-1989 (Taylor's Version) עם 176 מיליון האזנות ביום אחד.

כשאמן גדול מוציא אלבום, הציפייה היא שיצא לסיבוב הופעות על מנת לקדם אותו. במקרה של טיילור סוויפט, היא כבר נמצאת בעיצומו של סיבוב הופעות - The Eras Tour, שהרוויח סכומי עתק ועדיין לא הגיע לקצו - הוא ימשיך עד חודש דצמבר, עם סדרת הופעות בארצות הברית ובקנדה. האם היא תשלב בו את שירי האלבום החדש? המעריצים יצטרכו לחכות ולראות.