אתמול פורסם ב-mako כי אייל גולן קיבל תעודת הוקרה מחבר הכנסת ניסים ואטורי - והדבר עורר סערה, כולל הבהרה רשמית מטעם הכנסת כי הענקת התעודה אינה מטעמה. אתמול (שלישי) בלילה הגיב גולן לסערה שהתעוררה - בחשבון האינסטגרם שלו. "במהלך השידור אצל ירון אילן יקירי, נכנס לאולפן בהפתעה סגן יו"ר הכנסת שהעניק לי תעודה עבור הפעילות בזמן תקופת המלחמה", שיחזר גולן את השתלשלות האירועים.

"חשוב לי לכתוב לכם... כל מה שעשיתי בתקופת המלחמה ואמשיך לעשות, זו המחויבות שלי ושל כל חבריי האמנים שפועלים ללא הפסקה בשביל לשמח ולחזק את כל המדינה בתקופה הקשה שאנחנו עוברים", הכריז גולן. "אני מודה לח"כ ואטורי על הכוונה הטובה, אבל מבחינתי ההוקרה היחידה שקיימת בכל החודשים האלו היא אך ורק לגיבורים שלנו, לחיילים שלנו הסדירים והמילואים".

אייל גולן
אייל גולן

גולן סיכם: "אנחנו נמשיך להתפלל בכל הכח להשבת כל החטופים בריאים ושלמים ושיחזרו כל חיילנו לשלום. עם ישראל חי". לדבריו של גולן הצטרפו גם דבריו של ירון אילן, שפרסם את דבריו של גולן בחשבון האינסטגרם שלו - והיה פחות דיפלומטי מחברו: "מי שיש לו כאבים בנשמה לראות את האהבה הענקית שאתה זוכה בה בזכות היותך אדם אנושי... לפני הכל שימשיך לסבול!" כתב אילן לגולן. "אתה אות ומופת לאדם ששם את כולו על מנת להביא שמחה לאנשים... רק החודש קיבלת עוד 150 אלף תעודות של אהבה", כתב בהתייחס למכירות הכרטיסים של גולן להופעותיו באצטדיון בלומפילד.

כזכור, אתמול הגיבו מטעם הכנסת לפרסום ב-mako: "התעודה שהוענקה לאייל גולן אינה מטעמנו". ח"כ ואטורי, מצידו, הסביר בשיחה ל-mako את הצד שלו בסיפור: "הייתה דרישה שנכתוב 'הכנסת' מתחת ללוגו, כי אני לא יכול להוציא תעודה מהכנסת כשזה לא מתויג תחת המוסד. כשם שאני סגן היו"ר ומבקשים ממני להימנע מפגישות עם מדינות מסוימות כי זה לא מתאים, כי אני דמות בדרגה מסוימת. גם כשאני מעניק תעודה כסגן יש לזה משמעות. מי שזה מפריע לו, אני מקווה שיבין שהמטרה היא עזרה לחיילי צה"ל וזה מה שאני עושה... אני החלטתי להרים את הכפפה ולהגיד תודה לאנשים, אני דמות רשמית בכנסת ואי אפשר להתעלם מהדבר הזה".