"צמוד צמוד" של עומר אדם יצא רק לפני יומיים - אבל זוכה להצלחה. עם כמעט חצי מיליון צפיות ביוטיוב ועשרות אלפי האזנות בספוטיפיי, השיר של אדם עם אודיה ושרק צפוי להפוך ללהיט מסיבות. מאזינים חדי אוזן שמו לב לשורה קצרה שמופיע בקטע של שרק בשיר - שורה שנשמעת להם מוכר, בערך בשנייה 00:34: "זים זגזים, כוסית מהמגזין". לא מדובר בסתם אילתור גס של הראפר - אלא למחווה ללהיט ישראלי מחתרתי בן יותר מעשור.

"כוסית היא כוסית" הוא שיר שיצא ככל הנראה ב-2009. אנחנו אומרים "ככל הנראה" כי יש עליו מעט מאוד פרטים: השיר עלה ליוטיוב באותה שנה ממספר משתמשים, חלק נתנו את הקרדיט להרכב בשם "USA 808" וחלק ל"ג'וני ווייט", שהוא ככל הנראה חלק מההרכב. כך או כך, השיר הגס והבוטה בסגנון הדאנסהול הפך ללהיט שצעירים רבים בני דור ה-Y זוכרים מהיוטיוב.

הקטע הספציפי שמצטט את השיר הפך לסאונד פופולרי בטיקטוק - עם עשרות צעירים שעושים "ליפ סינק" לצליליו. חלק מהם, כך נראה, מכירים את השיר המקורי: "איפה התקופות של השיר היפה הזה, איפהההה" כתב מגיב אחד. שרק עצמו העלה גם הוא סרטון עם הסאונד וכתב: "הבאת את 2004 לקיץ 2024".

@michaelmamo0 זר לא יבין מה שנקרא!#fyp ♬ צמוד צמוד - Omer Adam & Odeya & ShrekDiMC

@baby.bamba.sbg היא עושה מה שבא לה אז שתבוא צמוד צמוד @Omer Adam @אודיה אזולאי ♬ צמוד צמוד - Omer Adam & Odeya & ShrekDiMC

מילות השיר מסבירות, אולי, למה הוא נשאר בגדר להיט מחתרתי שרץ ביוטיוב ולא הפך ללהיט מיינסטרים. עם מילים משפילות כלפי נשים רוסיות ונשים בכלל ומילים שלא נשמעו בפופ הישראלי מאז "תזיזי ת'ישבן" של להקת הישראלים, "כוסית היא כוסית" נועד להישאר באנדרגראונד - אבל בכל זאת, ב-2024, 15 שנים אחרי שיצא, זכה להנצחה בלהיט מיינסטרים של 3 מהאמנים הפופולריים בישראל כרגע. זים זים זגזים.