בכנסת מגיבים לסערת תעודת ההוקרה שפורסמה ב-mako: ""התעודה שהוענקה לאייל גולן אינה מטעמנו". "הענקתי כסגן היו"ר, אם זה בשם הכנסת? זה לא עבר את הנשיאות ולא דרך היו"ר - אני הענקתי והיה גם טקס רשמי בכנסת, סיפר ח"כ ניסים ואטורי ל-mako: לפיו העניק תעודת הוקרה לאייל גולן על תרומתו לחיילי צה"ל במהלך המלחמה, שעורר סערה במערכת הפוליטית. "זה נערך לפי התקנון לפי הדרישה של טקסים". יש לציין שבנוסף לגולן ואטורי העניק תעודות הוקרה גם לקובי פרץ וסאבלימינל.

ואטורי הוסיף: "הייתה דרישה שנכתוב 'הכנסת' מתחת ללוגו, כי אני לא יכול להוציא תעודה מהכנסת שזה לא מתויג תחת המוסד. כשם שאני סגן היו"ר ומבקשים ממני להימנע מפגישות עם מדינות מסוימות כי זה לא מתאים כי אני דמות בדרגה מסוימת. גם כשאני מעניק תעודה כסגן יש לזה משמעות. מי שזה מפריע לו אני מקווה שיבין שהמטרה היא עזרה לחיילי צה"ל וזה מה שאני עושה וכל מי שעזר לי בחמ"ל. אני יודע שכל עם ישראל התנדב ותרם. מישהו צריך לבוא ולהגיד תודה לפעמים. זה לא כל דבר מובן מאליו שעם ישראל מתנדב. אני החלטתי להרים את הכפפה ולהגיד תודה לאנשים, אני דמות רשמית בכנסת ואי אפשר להתעלם מהדבר הזה".

דבריו של ואטורי הגיעו בתגובה לסערה שעורר כאמור, כשהעניק לגולן תעודת הוקרה. ח"כ מירב בן ארי אמרה: "זו לא תעודה מטעם הכנסת, זו תעודה מטעם ניסים וטורי שבמקרה הוא גם סגן יו"ר כנסת. הוא הדפיס במדפסת שלו, קנה מסגרת והזמין את אייל גולן ועל הדרך עבר גם על עבירה אתית, מניחה שגם תוגש על כך תלונה לועדת האתיקה". ולדימיר בליאק הגיב גם הוא: "זה לא מהכנסת. זו תעודה שהוא הדפיס על דעת עצמו ומטעמו בלבד".

אייל גולן
אייל גולן

"ההוקרה היחידה שמגיעה היא לגיבורים שלנו, לחיילים שלנו ששומרים עלינו, לאלו שנפלו בקרב ומשפחותיהם", סיפר גולן בשיחה עם mako, זמן קצר לאחר שקיבל את התעודה מוואטורי: "כל מה שעשיתי הוא המובן מאליו מבחינתי, זה שירות המילואים שלי, יחד עם כל עם ישראל שתרם, התנדב והתאחד וזה הכוח שלנו. עם ישראל חי".