אייל גולן קיבל היום מסגן יו"ר הכנסת ניסים ואטורי תעודת הוקרה "מטעם הכנסת" על פועלו במלחמת "חרבות ברזל", במהלך השידור אצל ירון אילן ברדיו ירושלים. מתחילת המלחמה גולן הופיע בלי הפסקה בבסיסים ופעל למען הלוחמים ותומכי הלחימה.

"ההוקרה היחידה שמגיעה היא לגיבורים שלנו, לחיילים שלנו ששומרים עלינו, לאלו שנפלו בקרב ומשפחותיהם", אומר גולן בשיחה עם mako, "כל מה שעשיתי הוא המובן מאליו מבחינתי, זה שירות המילואים שלי, יחד עם כל עם ישראל שתרם, התנדב והתאחד וזה הכוח שלנו. עם ישראל חי".

אייל גולן
אייל גולן

בסטורי שהעלה גולן לחשבון האינסטגרם שלו, כתב בנוסף לדברים: "הבוקר הגעתי לאירוח ברדיו ירושלים אצל ירון אילן יקירי, לכבוד צאת האלבום החדש. במהלך השידור נכנס לאולפן בהפתעה סגן יו"ר הכנסת שהעניק לי תעודה עבור הפעילות בזמן תקופת המלחמה. חשוב לי לכתוב לכם באופן אישי וישיר ממני – כל מה שעשיתי בתקופת המלחמה ואמשיך לעשות, זה המחויבות האישית שלי ושל כל חבריי האומנים שמתנדבים ופועלים ללא הפסקה בשביל לשמח ולחזק את כל המדינה בתקופה הקשה שאנחנו עוברים.

"אני מודה לח"כ ואטורי על הכוונה הטובה, אבל מבחינתי ההוקרה היחידה שקיימת בכל החודשים האלו היא אך ורק לגיבורים שלנו, לחיילים שלנו, הסדירים והמילואים, אלו שנלחמים גם ברגעים אלו ואלו שאיבדו את חייהם עבורנו, בזכותם אנחנו כאן. נמשיך להתפלל בכל הכוח להשבת כל החטופים בריאים ושלמים, ושיחזרו כל חיילינו לשלום. עם ישראל חי", כתב גולן בסטורי שהעלה.

הסטורי של אייל גולן (צילום: מתוך אינסטגרם)
הסטורי שהעלה גולן |צילום: מתוך אינסטגרם

עם ישראל חי כמובן זה הלהיט שגולן הוציא תקופה קצרה לאחר פרוץ המלחמה, בזמן שהוא מופיע כאמור בבסיסים. בשיאו, השיר הגיע למקום שלישי בהיטליסט - מצעד המוזיקה הרשמי של ישראל. כמיטב המסורת, רגע לפני פסח, שחרר השבוע את האלבום ה-28 שלו. גולן סיפר למעריצים ששקל לגנוז את הפרויקט השנה.

"בכל שנה יוצא אלבום חדש ובכל שנה העבודה עליו גורמת לי לפרפרים בבטן ולהתרגשות גדולה, אבל השנה התחושה הייתה קצת אחרת, אולפני ההקלטות הפכו להיות מקום המפלט שלי, הרגשתי שרק שם אני יכול לפרוק ושהמוזיקה נותנת לי כוח ונחמה. בכל פעם שביקשו שאגיע לשמח חיילים, לנחם אבלים או לבקר פצועים הייתי דואג לסיים את היום באולפן הקלטות שאוכל להגיע אליו ולפרוק את כל התחושות הקשות והכאב הנורא שפקד את כולנו".

הוא הבהיר ששירי האלבום נכתבו ברובם לפני ה-7 באוקטובר: "השירים באלבום הזה הגיעו אליי הרבה לפני היום הנורא, ואחרי מה שעברנו התלבטתי האם פשוט לגנוז את האלבום ולחפש שירים שהם ברוח התקופה - אבל אז הגיע אליי 'עם ישראל חי' שהוא השיר המדויק לכל התחושות שלי, רציתי שהשיר הזה ייתן לכם כוח, אחדות וירים לכם המורל והגאווה הלאומית".

"האלבום הזה גדוש בשירים מגוונים, אבל הבסיס שמאחד את כולו הז׳אנר המזרחי האותנטי, כזה שאנחנו ודורות לפנינו גדלנו עליו ושמענו, ז׳אנר שמאחד מגוון תרבויות, עדות וניחוחות של בית, חום ואהבה", סיפר הזמר. "אני מקווה שהאלבום הזה ייתן לכם קצת נחמה ושיעשה לכם טוב על הלב".