מייקל ביבי הוא השראה: לא רק אחד הדיג'ייז האהובים והמצליחים בבריטניה ובעולם, אלא אדם שנאבק בסרטן מסוג נדיר וקטלני, שרד כנגד כל הסיכויים ועלה בסוף השבוע האחרון על אחת הבמות הידועות בעולם - פסטיבל קואצ'לה האמריקאי.

הופעתו של ביבי הייתה הראשונה מאז שאובחן כחולה סרטן, אבחנה אותה חשף בחודש יוני בשנה שעברה: "גילו לי סוג נדיר מאוד של סרטן שמשפיע על המוח ועמוד השדרה. לצערי הוא מתקדם בקצב מהיר", שיתף אז את עוקביו. "אני חייב להישאר בבית החולים במהלך הטיפול החל מעכשיו. לא מרגיש אמיתי לכתוב את הדברים האלה, ואני מצטער על החדשות הרעות. אני לא יודע מה מחכה לי, אני מותש, אבל אני יודע שאני חזק ואני לא אתן לזה לנצח אותי. אני אחזור חזק יותר בשביל כולכם".

והוא אכן חזר חזק יותר: "לפני שנה נתנו לי 30% סיכוי לשרוד, היום אני אורז תיקים להופיע בקואצ'לה. אף פעם אל תוותרו על התקוות והחלומות שלכם", כתב, וביום שבת האחרון הופיע מול המוני אנשים. ל-BBC הוא סיפר על החוויה: "זה היה אינטנסיבי, שמחה, קצת עצב, וטווח גדול של רגשות... זה נתן לי תחושה של מטרה בחיים, לנוע קדימה ולחזור למציאות ולראות אנשים. הייתי בבידוד בגלל הטיפול, אז לחזור לעולם ולהתחבר עם בני אדם זו תחושה טובה".