תקופת "אחרי החגים" ידועה ומוכרת לאורך השנים כתקופה עם הרבה פעילות בתחום החקירות הפרטיות. תקופת החגים, זה לא סוד, מחייבת שהות מרובה וצמודה של בני זוג זה עם זו ובעיקר עם המשפחות המורחבות, והמצב הרגיש הזה יוצר לא מעט חיכוכים, מריבות, היעלבויות והצפה של מתחים וכעסים.

שרה התקשרה אליי וביקשה להיפגש. הגעתי לביתה בשכונה יוקרתית באזור השרון, שם היא סיפרה לי שבמהלך החגים בנה וכלתה שהו אצלה לא מעט בארוחות החג המשפחתיות, ושהשנה ההתנהגות של כלתה הייתה מאד לא יפה, לא מכובדת ואפילו קצת חוצפנית.

"בכל פעם כשהם נכנסו אליי הביתה היא ישר חיכתה לרגע שהארוחה תסתיים והם יחזרו לביתם", אמרה שרה והוסיפה שגם הבחינה שכלתה לא מפסיקה להסתמס ובכל פעם שהיא עושה זאת היא זזה הצידה כדי לא למשוך תשומת לב.

"היו פעמים שראיתי אותה מסתמסת באחד החדרים, לבדה. סיטואציה שמעולם לא קרתה. מה הבעיה שלה להסתמס עם החברה שלה בסלון ליד כולם?" תהתה שרה בקול, ואמרה לי שמה שהדליק אצלה נורה אדומה הייתה העובדה שבכל פעם כשהיא נכנסה לחדר כלתה קפצה בבהלה, כאילו נתפסה בזמן מעשה אסור. 

שרה המשיכה וסיפרה: "התייעצתי עם בעלי והוא התעקש שאפנה לבננו ושלא אעשה שום דבר ללא אישורו וידיעתו", אמרה לי, ויומיים לפני ששוחחנו בטלפון היא אכן פגשה את בנה וסיפרה לו כיצד היא ואביו רואים את המציאות, אליה אולי הוא מתכחש.

לדבריה, גם בנה הודה שהיחסים בינו לבין אשתו אינם כסדרם בחודשים האחרונים, והוא אמר שהוא בעצמו חושד שיש לה רומן, אבל שהוא אינו מסוגל לחשוב על זה ואינו יודע איך להתמודד עם המצב. שרה ביקשה מבנה רשות לפנות לחוקר פרטי ולבדוק האם יש לאשתו רומן סודי. "לאחר שקיבלתי את אישורו פניתי אלייך", סיכמה שרה את דבריה.

קיבלתי ממנה את כל הפרטים על סדר היום של כלתה, מקום עבודתה וכתובות של חברות ומקומות בילוי אליהם היא נוהגת לצאת. כעבור כמה ימים התחיל צוות עוקבים ממשרדי לעקוב אחר הכלה, ולא לקח הרבה זמן עד שזו נתפסה מגיעה עם גבר מהעבודה שלה לצימר רומנטי ודיסקרטי למפגש של כמה שעות באמצע היום.

בחקירה הסמויה זוהה הגבר, קולגה מהעבודה, ובבדיקה מהירה התברר שהוא נמצא בהליכי גירושים מתקדמים. פרטי המעקב וסרט הווידאו שצילמו העוקבים הועברו לשרה, ולדבריה בנה לא התמהמה והחליט לפנות בהקדם לעורך דין לדיני גירושים לצורך פתיחת תיק ברבנות.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל המשרד "ים חקירות"