גברים
אלי ריס (צילום: אינסטגרם\blondewandering)
צילום: אינסטגרם\blondewandering

הבחורה הזאת ניסתה ליצור אתכם קשר? תתרחקו!

למעלה מ-1,000 גברים ברחבי העולם קיימו מערכת יחסים וירטואלית אינטימית עם בחורה בשם אלי ריס, ועכשיו הם ממש מצטערים על זה. מלכודת הדבש מכה בשנית

מערכת ערוץ הגברים | mako | פורסם 11:00 19.03.17 

שנה גודל אות

חברים יקרים, בעידן המודרני יש כל מיני דברים קטנים שעושים לנו טוב על הבוקר. אחד מהם הוא לפתוח את הפייסבוק ולראות הצעת חברות, ספציפית כשזאת בחורה – ועל אחת כמה וכמה כאשר היא נראית כמו אשת החלומות שלכם. אבל זה בדיוק מה שהיא - חלום, ומהסוג הזה שעשויים ממנו סיוטים.

לא מזמן סיפרנו לכם על תופעת 'מלכודת הדבש המרוקאית' ועושה רושם שהטרנד עדיין רץ חזק – הפעם עם חשבון הפייסבוק הפיקטיבי של הדיילת אלי ריס. כלומר, התמונות בחשבון הן של אישה אמיתית, אבל לא קוראים לה אלי והיא בכלל לא דיילת. 

ונסה, בלוגרית וכתבת במגזין ה'סאן דיאגו אנטרטיינר', כמובן בכלל לא הייתה מודעת לכך שמישהו משתמש בתמונות שלה, שלא באישור, כדי לשדל גברים שישלחו תמונות עירום שלהם – ככל הנראה בשביל לסחוט אותם אחר כך. אחרי התגלית הנוראית, ונסה פנתה לפייסבוק ודרשה שיסירו את החשבון. הם נענו לדרישה והסירו את החשבון המזוייף, רק שמבחינתם זה היה החשבון האמיתי של ונסה. אופס.

"בחור שהיה בקשר עם החשבון במשך שלושה חודשים פנה אלי ושאל אותי אם השם שלי הוא אלי ריס", סיפרה ונסה בראיון למגזין The Sun, "חיפשתי את השם בפייסבוק והזדעזעתי ממה שגליתי". לאחר התגלית, ונסה התחילה לספר לכל מי שהגיב לתמונות שמדובר למעשה בחשבון מזוייף – מה שנקרא בעולם הצ'אט: "קאטפיש".

ככל הנראה, בעל החשבון המזוייף שידל למעלה מ-1,000 גברים לשלוח תמונות ישירות אליו. חלק מהגברים הודו ששלחו אפילו תמונות עירום לאותה "אליס ריס" ושהם מבועתים מהמחשבה שאין להם מושג לידי מי הגיעו הצילומים האינטימיים האלה. 

בסופו של דבר, פייסבוק החזירו את חשבון הפייסבוק של ונסה ומחקו את החשבון המזוייף. "אחד הבחורים אמר לי שהוא היה בטוח לחלוטין שהחשבון אמיתי, בגלל שהוא קיבל ממנו תמונות עירום, כביכול ממני", סיפרה ונסה. בעל החשבון המזוייף היה שולח תמונות עירום מהצוואר ומטה, לעולם לא חושף את פניו. בתגובה, גברים היו שולחים תמונות של 'האיברים' שלהם.

אז בפעם הבאה שאתם מקבלים הצעת חברות בפייסבוק ממישהי שאתם לא מכירים, שנראית כאילו יש לה לפחות 11 אלף עוקבים (או במקרה של ונסה, 22 אלף עוקבים) באינסטגרם, אז זה כנראה מזוייף – ואם בכל זאת אישרתם, אל תשלחו לה תמונות עירום, אלא אם אתם ממש רוצים שכל החברים שלכם יקבלו את זה במייל.