גברים
בחורה מביטה למפשעה של גבר ומחייכת (צילום: Shutterstock)
צילום: Shutterstock

"סאונדינג": הפטיש שאולי יישמע לכם מוזר

תאמינו או לא, אבל גברים רבים אוהבים להכניס עצמים אל תוך השופכה שלהם. למה? מאותה סיבה שאנשים אחרים אוהבים להחדיר דברים אל תוך הרקטום שלהם – כי זה גורם להם עונג גדול

מערכת ערוץ הגברים | mako | פורסם 09:00 07.01.18 

שנה גודל אות

אל תדאגו, אנחנו מגיעים ישר לתכל'ס: גברים רבים אוהבים לענג את עצמם על ידי גירוי השופכה – כלומר, הצינורית שעוברת לאורך הפין ומגיעה אל הערמונית. הפעולה עצמה נקראת "סאונדינג" (Sounding), היא כוללת החדרה של מוטות אל תוך החור של הפין ולמרות שזה אולי נשמע מפחיד - זה הרבה יותר פופולארי ממה שנדמה לכם.

סאונדינג במקור היא פעולה רפואית שנועדה להרחיב את השופכה מסיבות שונות. לא ידוע מהו מקור השם, אבל סיכוי טוב שהוא מגיע מעולם הימאות – שם מדובר בפעולה של אומדן עומק במים רדודים.

אם אתם לא אורולוגים או סקיפרים, אז רוב הסיכויים ששמעתם על הפעולה הזאת בהקשרה המיני. סאונדינג היא פעולה שנועדה לגרות את קצוות העצבים העדינים שנמצאים לאורך השופכה. האקט נפוץ יותר בקרב גברים מאשר נשים, מהסיבה הפשוטה שקל יותר לחדור אל תוך השופכה של הפין מאשר לזה של הפות. סיבה נוספת לפופולאריות של האקט בקרב גברים היא גירוי בלוטת הערמונית. ברוב המקרים, גברים יגרו את הערמונית שלהם באמצעות חדירה לפי הטבעת, אבל ניתן להגיע אל הבלוטה גם דרך השופכה. למעשה, זאת אחת הדרכים היחידות שבה ניתן להגיע באופן ישיר אל הערמונית.

"ישנן שתי סיבות עיקריות למה אנשים מגרים את השופכה שלהם", מספרת הסקסולוגית ג'ס וויילד לאתר ה-Metro, "הראשונה היא פיזית והשנייה היא פסיכולוגית". לטענתה של וויילד, גברים רבים מתגרים מעצם המחשבה של החדרת דברים אל תוך איבר המין שלהם. "בזמן יחסי מין, גברים הם אלו שחודרים באופן טבעי. בשביל רבים מהם, המחשבה של לעשות משהו 'לא טבעי' לאיבר מינם היא מרגשת, מדליקה. כלומר, הם יודעים שמה שהם עושים זה פסיכי, אבל בקטע טוב. זה קינקי".

גירוי השופכה מוגדר לרוב בתור 'פור-פליי' למתקדמים בלבד. זאת אומרת, החדרת עצמים אל תוך השופכה שלכם היא פעולה שיכולה להיות מענגת במיוחד, אבל גם עלולה להיגמר באשפוז מביך מאוד בביה"ח. על כן, ישנם כמה כללים שנועדו בשביל למנוע מקרים של פציעות באיבר המין, וכדי לוודא שאתם מגרים את האזור באופן מבוקר ובטוח - הנה כמה מהם:

עשו

ראשית כל, רצוי להשתמש רק בעצמים ייעודיים בשביל "סאונדינג" (ולא בדברים אחרים, כמו 15 מחטי תפירה). ישנם מוטות דקים וחלקים שעשויים מפלדת אל-חלד, ישנם כאלו עם דרגות שונות של חספוס העשויים מסיליקון וישנם גם מוטות חלולים המיועדים למעבר של נוזלים – פנימה או החוצה. קחו בחשבון שהכלים המתכתיים נכנסים חלק יותר מאשר האחרים ולכן חשוב להחזיק חזק.

בכל הנוגע ללובריקציה, תשתמשו תמיד בנוזלי סיכה שמבוססים על מים, להבדיל מאלו שעשויים סיליקון. תחדירו אך ורק מוטות שעברו סטריליזציה ותשתדלו להתאים אותם לגודל הפתח שלכם. כלומר, אם זאת הפעם הראשונה, אז תשתמשו במוטות צרים יותר. אחרי השימוש, תמיד תלכו להטיל שתן בשביל לוודא ששטפתם את האזור מכל מיני גורמים לא רצויים שנכנסו פנימה - כי אם הפטיש הזה לא נשמע לכם משהו, חכו עד שתרגישו סבל מדלקת שתן שהסתבכה.

אל תעשו

לעולם אל תכניסו עצמים לשופכה שלכם לפני ששטפתם ידיים, כי אתם עלולים להכניס פנימה בקטריות ולגרום לדלקות. במידת הצורך, תשתמשו בכפפות גומי. אל תחדירו מוטות בכוח אל תוך הפתח, אלא אם אתם רוצים לקרוע או לנקב לעצמכם את השופכה – ואתם לא רוצים את זה. אם כואב לכם, אז זה סימן שאתם צריכים לעצור ולעשות רברס. לעולם אל תמשיכו למרות הכאב, במיוחד אם זה כאב חד ומקומי. "סאונדינג" הוא לא כמו אימון גופני, אתם לא אמורים לעבוד קשה.

אם אחרי שסיימתם אתם מרגישים צריבה בזמן מתן שתן, אז זה נורמלי – אבל חשוב לעקוב אחרי המצב. אם הצריבה נמשכת מעבר ל-24 שעות, תפנו לייעוץ רפואי. אם אתם רואים שמתחילים לצאת לכם משם כל מיני נוזלים חשודים (נניח, דם או מוגלה), אל תהססו לרוץ למיון.

שיהיה לכם בכיף.

_OBJ