זוגות שהתחתנו בוודאי מכירים היטב כמה זה מרגיז שאורחים מודיעים שיגיעו לטקס המרגש שלכם, רק כדי לוותר על התענוג ולהיעדר בסופו של דבר. ובכן, בני זוג מצפון ארה"ב החליטו להודיע לכל המבריזים עד כמה הם כועסים עליהם – והשיטה ההזויה הטריפה את הגולשים.

מתברר שבני הזוג, דאג סימונס (44) ודברה מק'גי (43) משיקאגו, שלחו לכל האורחים שהודיעו שיבואו ולא באו דרישת תשלום בשווי 120 דולר לאדם. בפוסט שהפך לוויראלי בטוויטר, אפשר לראות צילום של "קנס" בשווי 240 דולר שנשלח לזוג שלא הגיע לחתונה.

"דרישת התשלום נשלחה אלייך כי אישרת את הגעתך לפני החתונה – הסכום הנ"ל מסכם את עלות המנה שלך", צוין במכתב. "היות ולא הודעת מראש על היעדרותך, זהו הסכום שאתה חייב לנו בעבור שמירת המקום. אנא צור איתנו קשר כדי לתאם את דרך התשלום המועדפת עלייך".

דרישת התשלום הפכה מאז לוויראלית ברשת החברתית עם יותר מ-8,000 לייקים, קרוב ל-4,000 שיתופים ומאות תגובות שהלכו לכאן ולכאן. "דעה לא פופולרית: אם מישהו הודיע לך שהוא מתכוון להגיע ואז לא הגיע, אז הוא באמת צריך לחטוף קנס".

גולשת אחרת ציינה שמקרה דומה קרה בחתונה שלה וכתבה: "הלוואי והייתי חושבת לעשות דבר כזה. בערך שליש מהאנשים שאישרו הגעה לחתונה שלי לא באו. יצא ששילמנו מלא כסף על אוכל שבסוף נזרק לפח (אם כי הסכום שלנו למנה לא התקרב אפילו ל-120 דולר)". מנגד, היו כמובן גולשים שלא התרשמו בכלל מהמכתב האבסורדי.

"תארו לעצמכם מצב שבו אתם מתחתנים בזמן מגפה עולמית ואז שולחים דרישות תשלום לאנשים שלא הגיעו לטקס", כתבה גולשת אחרת. "נשבעת לכם שאם הייתי מקבלת מכתב כזה מחבר, לא הייתי מדברת איתו יותר בחיים". בינתיים גולשת אחרת העלתה תמונה של המכתב עם הכיתוב "LOL" בענק והוסיפה: "הייתי מחזירה להם את המכתב ככה".

אתר ה-NY Post פנו מאז לבני הזוג לצורך תגובה ואלו טענו שלא באמת ציפו מחבריהם שלא הגיעו לכסות את המנה שלהם. למעשה, דרישת התשלום הייתה הדרך הייחודית שלהם להביע את אכזבתם מחבריהם.

"שאלנו כל אורח אם הוא מתכוון לבוא ארבעה פעמים לפחות לפני הטקס", אמר סימונס. "כל מי שקיבל את המכתב אמר 'כן' בכל פעם. אף אחד מהם לא עדכן שלא יבוא ואני לא אשקר, זה פגע בי באופן אישי. מצד שני, אני לא באמת מצפה מהם להחזיר לי את הכסף".