עידו דהן (28) מקרית גת, בנו של צ'יקו דהן שנחשב ליד ימינו של ראש ארגון הפשע שלום דומרני, הוא החשוד שנעצר השבוע בגין החזקת אמצעי לחימה וזריקת רימון רסס לעבר בית בעיר - כפי שחשפנו לראשונה ב-mako.

חוקרי היחידה המרכזית במשטרת מרחב לכיש חושדים כי לפני כשבועיים דהן היה מעורב בזריקת הרימון יחד עם אדם נוסף, על פי החשד בשל סכסוך עם בעל הדירה. דהן שמר על זכות השתיקה בחקירתו, ולא השיב לשאלות החוקרים שעימתו אותו עם הראיות שיש בידיהם.

צ'יקו דהן
צ'יקו דהן

אתמול הוא הובא לדיון בעניין הארכת מעצרו בבית משפט השלום באשקלון, במהלכו ציין החוקר כי מידע מודיעיני הוא זה שהוביל למעצר החשוד. לדבריו, יש ראיות לגבי מעורבותו של דהן באירוע אך הוא סירב לחשוף אותן. החוקר ציין גם כי החוקרים אמורים לבצע שורה של פעולות חקירה בפרשה, כולל איתורו של החשוד הנוסף שזהותו ידועה.

החוקר ביקש להאריך את מעצרו של דהן בשישה ימים. מנגד, פרקליטתו, עו"ד חן בן חיים, טענה כי אין ראיה אחת הקושרת את החשוד לאירוע המיוחס לו, וביקשה לשחרר אותו למעצר בית מחוץ לקרית גת. בסופו של דבר, החליט השופט להאריך את מעצרו בחמישה ימים, תחת הנימוק כי קיים חשד סביר לכך שהוא ביצע את העבירות המיוחסות לו וציין כי יש לאפשר לחוקרים לבצע שורה של פעולות חקירה.