שופט בית המשפט המחוזי בירושלים גזר שנת מאסר בפועל על י', בעלים של חברת הייטק, שהורשע בביצוע מעשים מגונים בנערות בעת ששהה עימן בג'קוזי. אחת מהן היא בתו מנישואיו הקודמים. משיקולים של שמירה על פרטיות הקורבנות לא נפרסם את שמו.

המקרים התרחשו לפני כשנה וחצי בביתו של י'. הנערות סיפרו בעדותן במשטרה כי בעת ששהו בג'קוזי עם י' הוא ביצע בהן מעשים מגונים כאשר נגע באיברים אינטימיים בגופן. 

כתב האישום ייחס לי' שלושה מקרים שבהם ביצע מעשים מגונים בבנות. באחד מהם הוא ביצע מעשים מגונים בנערה שישבה עמו בסלון.

במקרה שלישי י' ביצע מעשים מגונים בנערה בת 13 כשחגגה מסיבת יום הולדת בביתו. הוא נגע באיברים אינטימיים בגופה.

י', גרוש בשנות הארבעים לחייו, נחקר במשטרה באזהרה לאחר שהנערות סיפרו על מעלליו להוריהן. פרקליטות מחוז ירושלים הגישה נגד י' כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר.

באמצעות עו"ד יובל זמר הודה י' במעשים המיוחסים לו בכתב האישום וזאת במסגרת הסדר טיעון שנחתם מול התביעה. י' הורשע, אך לא הייתה הסכמה לגבי העונש.

שירות המבחן המליץ לגזור על י' עונש מאסר שירוצה בעבודות שירות. בנוסף הוחלט שיהיה תחת פיקוח של קצינת מבחן שכן הוא נמצא בהליך טיפולי.

התביעה דרשה לגזור על י' עונש של חמש שנות מאסר בפועל לאור חומרת מעשיו והעובדה שעשה אותם ללא הסכמתן של המתלוננות. לטענת התביעה י' מעל באמון שנתנו בו הוריהם של הנערות וכי לא מדובר במעידה חד פעמית. כמו כן התביעה דרשה שישלם פיצוי למתלוננות.

סנגורו של י' ביקש להתחשב בעובדה שהמעשים לא בוצעו בכוח וביקש לאמץ את המלצת שירות המבחן. "אני מבין את חומרת המעשים שלי ולוקח אחריות עליהם", אמר י' לשופט בטרם נגזר דינו, "אני לא אחזור על המעשים האלה לעולם".

למרות חומרת העבירות, השופט גזר על י' שנת מאסר בפועל, שנה וחצי מאסר על תנאי ותשלום פיצוי של 90 אלף שקל לשתי הנערות.

עו
עו"ד יובל זמר