עשרה עבריינים מאום אל פחם, המשתייכים לשני ארגוני פשע בעיר, מואשמים שחטפו תינוקת של אדם שחייב שלווה מהם כספים ולא עמד בהחזרת החוב בריבית רצחנית. 

אותם עבריינים הגיעו לביתו של הקורבן לגבות את החוב ובשלב מסוים אחד מהם לקח את התינוקת שלו מידי אשתו. "הוא לקח את התינוקת מאשתי וסירב להחזיר אותה. הוא טען שהתינוקת היא ערבון להחזרת החוב", שחזר א', "רק אחרי שהתחננתי שהם יקבלו את הכסף למחרת החזירו את התינוקת לאשתי".

העבריינים מואשמים שהזהירו את החייב שהתינוקת תישאר אצלם כערבון עד לתשלום החזר ההלוואה כולל ריבית, מאחר ולא שילם אותה בזמן שנקבע בהסכם עימו.

מדובר בפרשה חמורה שנחקרת בשבועות האחרונים ביחידה המרכזית במשטרת מחוז חוף. מחקירת המשטרה עולה כי הנאשמים הקימו קו הלוואות בצפון הארץ. מי שלא עמד בהחזר ההלוואה נאלץ לשלם ריבית גבוהה במיוחד.

"מי שלא החזיר להם את ההלוואה בזמן- כלומר איחר בתשלום נדרש לשלם ריבית שנתית רצחנית. מי שאיחר בתשלומים נתקל בעבריינים שנשלחו לגבות את החוב באיומים. הם היו פוגשים את האנשים בתחנות דלק או בבתים ולוקחים מהם מעטפות מלאות במזומנים", ציין גורם במשטרה.

לדברי אחד המתלוננים, כאשר התקשה לשלם את החזר ההלוואה הוא ספג איומים על חייו. "הם איימו לפגוע בי ובמשפחה שלי.  אמרו שהם עובדים מטעמם של ארגוני פשע. שילמתי להם את הכסף ועד עכשיו יש לי חוב על הריבית. הם דרשו שאשלם ריבית שנה קדימה", שחזר מ', אחד המתלוננים.

ג', מתלונן נוסף, סיפר: "הם אמרו לי 'יש לך עד מחר לשלם את החוב ואם לא, נהרוג אותך ואת המשפחה'. מכרתי המכונית והתכשיטים של אשתי לשלם להם את הכסף. אלו אנשים מפחידים מאוד ומסוכנים".

כמה מהם איימו לפוצץ את בתיהם של בני משפחה של חייבים והזהירו אותם שאם יעזו להתלונן נגדם הם יהרגו אותם. "אמרו לי שכל חודש אשלם להם 10,000 שקל כולל ריבית במשך שנה בגלל שאיחרתי בהחזר ההלוואה. איימו שאם לא אחזיר את החוב יפוצצו לאחותי את הבית ויפרקו אותי", שחזר מתלונן אחר. ההלוואה שלקח קפצה מ-50 אלף שקל ל-300 אלף שקל בן רגע.