המשטרה הגישה היום (ראשון) הצהרת תובע נגד 13 חשודים בגין רצח העבריין שמעון רביבו בחודש אוקטובר באור יהודה. בין העצורים שלומי ניאמצ'יק, שמואשם בין היתר גם בניסיון לרצוח את אלי מוסלי.

בכוונת הפרקליטות להגיש בימים הקרובים כתב אישום עם בקשה למעצר עד תום ההליכים נגד החשודים. פענוח הרצח של רביבו התאפשר בזכות גיוסם של שני עדי מדינה, אחד מהם הוא חברו הקרוב של ניאמצ'יק. עד המדינה גויס לאחר שהואשם במעורבות בניסיון הרצח של אלי מוסלי.

לפני כחודש, פשטו שוטרי הימ"ר תל אביב, ביחד עם החטיבה הטקטית והחטיבה לבט"פ של מג"ב, על בתיהם של מספר חשודים, וביצעו מעצרים וחיפושים, במהלכם נתפסו שני אקדחים, רובה קלצ'ניקוב עם מחסניות ותחמושת, כלי רכב יוקרתיים ורכוש נוסף. בתום החיפושים תשעה חשודים נעצרו והועברו לחקירה במשרדי הימ"ר.

הרצח של רביבו אירע ב-3.10.23, אז התקבל דיווח במשטרה אודות פיצוץ עז שנשמע ברחוב שמעון פרס באור יהודה. כוחות משטרה גדולים וחבלני משטרה שהגיעו למקום זיהו את חלקי האופנוע שהתפוצץ ובסמוך את הקורבן שנהרג כתוצאה מהפעלת המטען שהוטמן באופנוע.

חקירת האירוע הוטלה על היחידה המרכזית של מחוז תל אביב, במהלכה הצליחו החוקרים לאסוף ראיות נגד מספר מעורבים החשודים בהטמנת והפעלה של המטען באופנוע. מחומרי החקירה עלה כי החשודים פעלו בסמוך לאירוע באופן שיטתי בכוונה לפגוע ברביבו על רקע סכסוך בין ארגוני הפשע של האחים מוסלי וערן חייא. על פי החשד, לכל אחד מהחשודים, שפעלו בצוותא, הוגדר תפקיד בהטמנת המטען שבאמצעותו נרצח רביבו.

לפי המשטרה, בתיעוד מליל הרצח נראה רביבו רוכב על האופנוע ועובר סמוך לרכב סקודה. מיד לאחר מכן נראה האופנוע מתפוצץ ועולה באש. על פי החשד, בתוך רכב הסקודה היו החשודים ברצח, שהפעילו את המטען רב העוצמה שהוטמן באופנוע.

"הפעילות העבריינית של החשודים אופיינה במעקבים ותצפיות אחרי הקורבן והאופנוע שלו, וכללה בין היתר רכישה והטמנה של מכשירי מעקב (טרקר), במטרה להתחקות אחר תנועותיו של הקורבן ולנצל הזדמנות ולפגוע בו", נמסר מהמשטרה.