לפני כשבועיים חשפנו כי העבריין איגור סוחנין מואשם שתקף יחד עם שלושה מחבריו צעיר בשנות העשרים לחייו, המתגורר באחד הישובים הסמוכים לרחובות, כנקמה על כך שיצא עם אקסית של אחד מהם.

על פי כתב האישום שהגישה יחידת התביעות במשטרת מרחב השפלה לבית משפט  השלום ברחובות בשבוע שעבר נגד סוחנין ושלושה ממקורביו, נטען שהוא היה הדמות הדומיננטית בתקיפה.

סוחנין, בן 25, ושלושה ממקורביו, מואשמים שארבו ל-א' לאור יום בשעה שאכל במסעדה ברחוב הרצל בעיר יחד עם שניים מחבריו. בעת שיצאו מהמסעדה, סוחנין ניגש ל-א' ולחברו ושוחח עימם. סוחנין הניח את ידו על כתפו של א', הוביל אותו למכונית, פתח את הדלת השמאלית וניסה להכניסו בכוח פנימה.

א' התנגד בתוקף לאחר שהבין שסוחנין וחבריו רוצים לפגוע בו.  סוחנין היכה את א' באגרופים. לאחר מכן התקרבו למקום שני מקורביו, יוגב אברהם בן 21 ומאור כהן בן 24, שניהם תושבי רחובות, ודחפו את א' בכוח לכיוון  הרכב. א' ניסה לצאת מהרכב ואז אדר כהן, בן 19 מרחובות, מעורב נוסף בפרשה, הגיע למקום והיכה את א' בבטנו, כאשר אברהם לופת בכוח את צווארו כדי למנוע ממנו לברוח.

"אין לי מושג מה רצו ממני. לא מכיר אותם בכלל. אולי בגלל שיצאתי עם אקסית של אחד מהם הם תקפו אותי. הם נתנו לי מכות אגרוף בראש, בעטו בי בגוף, הפילו אותי לרצפה ובעטו בי בכל הגוף ונתנו לי אגרופים", תיאר א' בעדותו במשטרה. כשניסיתי להתרומם מהכביש הם המשיכו להכות אותי באגרופים. כשניסיתי לברוח אחד מהם תקף אותי בבטן באמצעות קב (הכוונה לנאשם מאור כהן שהיה על קביים) נגרמו לי חבלות רבות".

ניסיון הלינץ' נמשך כמה דקות. בשלב מסוים א' הצליח לברוח לכיוון מסעדה סמוכה כשהחולצה שלו קרועה והוא מדמם. למרות שהתקיפה התרחשה לאור יום, אף עובר אורח לא העז לסייע ל-א' המוכה והחבול. עד ראייה שצפה במתרחש התקשר למוקד 100 של המשטרה ודיווח על אירוע האלימות בחניון המסעדה. הוא מסר למוקדן המשטרתי את מספר לוחית הזיהוי של המכונית שבה נמלטו ארבעת התוקפים.

יממה לאחר המקרה שוטרי תחנת משטרת נס ציונה עצרו את סוחנין ואדר כהן ובהמשך שני המעורבים הנוספים בלינץ', מאור כהן ויוגב אברהם.

איגור סוחנין
איגור סוחנין

הארבעה שתקו בחקירותיהם ולא ענו לשאלות החוקרים. החוקרים שצפו בסרטוני התקיפה זיהו את סוחנין לפי הכובע שחבש לראשו ועימו גם נעצר. שוטר שצפה בסרטונים זיהה את סוחנין ושניים נוספים.

כתב האישום החמור מייחס לסוחנין ושלושת הנאשמים האחרים עבירות של תקיפה וחבלה ממשית על ידי שניים ויותר. התביעה דורשת לאור חומרת המעשים לעצור את כל הארבעה עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

סנגורו של סוחנין, עו"ד אורן ששון, הכחיש את ההאשמות נגד מרשו וטען בתגובה כי לא מזהים כלל את מרשו כך שלא ניתן לבסס כתב אישום נגדו.

בסוף השבוע שעבר פרסמנו כתבה נרחבת אודות עברו הפלילי העשיר של סוחנין, שכלל חשדות כבדים לפיהם היה מעורב ישירות ברצח העבריין ארנון בושרי באפריל 2021.