שובל חרמון בוסקילה (50), אסיר משוחרר ממגדל העמק, כמעט הצליח לבצע עוקץ מתוחכם ביותר, ולגרוף לכיסו סכום של 20 מיליון שקל.

בוסקילה שוחרר מהכלא לפני מספר חודשים, לאחר שקיבל קיצור שליש והוגדר כאסיר ברישיון, כלומר במידה ויעשה עבירות פליליות הוא יוחזר לכלא לרצות את יתרת עונשו. אלא שהתנאי לא הפריע לבוסקילה לחזור לסורו.

האסיר המשוחרר זייף מסמכים, לפיהם הוא בעל קרקע יקרה בשכונת הרצליה פיתוח, לא רחוק מהמרינה בעיר. באמצעות המסמכים הוא הציע את הקרקע למכירה, ופנה לשני עורכי דין, בפניהם חתם על ייפוי כוח.

אחד מעורכי הדין חשד כי משהו אינו כשורה, לאחר שעלה כי פרטיו של בעל הקרקע כפי שרשומים בטאבו שונים משל בוסקילה. בתגובה טען בוסקילה שהוא שינה את שמו, ונעלם. האסיר המשוחרר נאלץ לשנות את תוכניתו ופנה למתווך, מבלי לדעת שהוא מכיר היטב את בעלי הקרקע.

הקרב על חוף הים בהרצליה (צילום: droneimagebank)
חוף הים בהרצליה|צילום: droneimagebank

המתווך ביקש מבוסקילה לשלוח לו מסמכים ותעודת זהות. "התקשרתי לבעלים והזהרתי אותו שיש מישהו שמתחזה לו", שחזר מאוחר יותר בעדותו בפני חוקרי מפלג ההונאה במשטרה מחוז מרכז. בעל הקרקע מיהר לרשום הערת אזהרה, כדי למנוע את העוקץ ומכירת השטח מתחת לאפו.

גם כאן בוסיקלה לא עצר. לפני כחודש הוא נפגש עם פ', קונה פוטנציאלי. עם התקדמות העסקה הגיע בוסקילה למשרדי הטאבו בנתניה על מנת לקבל אישור על הקרקע. עובדות המשרד שעברו על המסמכים חשדו כי מדובר בהנאה וזימנו את בוסקילה ואת פ' למשרדים על מנת לאמת את פרטיהם. כשהבינו שהמסכמים מזויפים הזעיקו את המשטרה.

בוסקילה נעצר על ידי שוטרי יחידת ההונאה, ו-פ' ניצל מהעוקץ. "לא ידעתי שהקרקע לא שייכת לו", שחזר בפני החוקרים, "מזל שהעוקץ נמנע ברגע האחרון".

פרקליטות מחוז מרכז הגישה באחרונה כתב אישום נגד בוסקילה לבית משפט השלום בנתניה, המייחס לו עבירות של זיוף, התחזות לאחר, וניסיון לקבל דבר במרמה.

לבוסקילה 14 הרשעות קודמות בעבירות של מרמה, אלימות וסמים. לפני כשש שנים נגזר עליו עונש של שש שנות מאסר בפועל בגין ניסיון למכור רובה M16  ו-100 גרם קוקאין לסוכן משטרתי סמוי. אלא, שכאמור לפני כשנתיים וחצי קוצר עונשו בשליש, ובסוף החודש היה אמור להסתיים מעמדו כאסיר ברישיון. כעת, יוכלו בפרקליטות להפקיע את השליש ולהחזירו לעוד שנתיים וחצי בכלא.