שוטרי תחנת משטרת כפר סבא סיכלו בסוף השבוע האחרון העברת מכונית גנובה לשטחי הרשות הפלסטינית. השוטרים תפסו בכביש 6 את הרכב שעל פי החשד נגנב מהיישוב בית דגן, ולהפתעתם מצאו בתוכו שתי תושבות טייבה וטירה, אימהות לילדים קטנים בנות 31 ו-27.

"להערכתנו הן עמדו בראש רשת שגנבה והבריחה רכבים", חושף גורם במשטרה. השתיים נעצרו והועברו לחקירה בתחנה, שם הכחישו כל קשר לגניבה. "ההורים שלי עשירים מאוד, אני לא צריכה לגנוב מכוניות. לא חסר לנו כסף בבית", טענה אחת החשודות.

ביום שישי האחרון הובאו השתיים לדיון בעניין הארכת מעצרם בבית משפט השלום בפתח תקווה. בעוד החוקר ביקש להאריך את מעצרן וטען כי יש ראיות נגדן שמבוססות את החשדות, סנגורן הכחיש את הדברים. לדברי הסנגור, השתיים נסעו לבקר את אחות של אחת מהן בבית החולים וולפסון בחולון, ותכננו להמשיך לחופשה משפחתית.

בסופו של דבר, השופט קיבל את בקשת החוקר והאריך את מעצרן של השתיים בשלושה ימים נוספים. הוא ציין כי שוכנע מחומר הראיות אליו נחשף בתיק כי השתיים מעורבות בגניבת רכבים.  

רכב שנגנב (צילום: דוברות המשטרה)
רכב שנגנב|צילום: דוברות המשטרה

ומתברר כי לא מדובר במקרה חד פעמי. באחרונה נעצרו מספר נשים, חלקן בהיריון, בחשד להברחת כלי רכב לשטחי הרשות תמורת אלפי שקלים. "הן חשבו שלא נחשוד בהן", מציין גורם במשטרה, "אבל הן הופתעו לגלות שעלינו על התופעה הזו. הן מקבלות רשימה של כלי רכב מבוקשים לגניבה מבעלי 'משחטות רכבים' בשטחי הרשות, ומבריחות אותן בסיוע תושבי השטחים".

לצד זאת, עולה כי בשבועות האחרונים כנופיות גנבי הרכב החלו לגנוב גם מכוניות פחות מבוקשות, כמו סיטרואן ופיג'ו. הסיבה: מחסור בחלקי חילוף במוסכים בארץ ובשטחי הרשות בעקבות המלחמה. "עד היום היו גונבים רכבים מסוג טויוטה, סוזוקי, וקיה פיקנטו", מסביר קצין משטרה. לדבריו, בשבועיים האחרונים נגנבו מעל 50 כלי רכב "פחות מבוקשים" באזור השרון והדרום.

באחרונה עצרו חוקרי היחידה ללוחמה בפשיעה בתחנת משטרת פתח תקווה שני תושבי זמר וטייבה בשנות ה-20 וה-30 לחייהם, בחשד שהיו מעורבים בגניבת 14 רכבי פיג'ו וסיטרואן, אותם הבריחו לרשות. השניים נתפסו "על חם" בעת ניסיון הברחה, נעצרו והועברו לחקירה. בימים הקרובים יוגש נגד כתב אישום.