רון טוויג, שוטר שמשרת במוקד 100 בדרום, נידון לאחרונה לעונש משמעתי קל ביותר של הורדה בדרגה למשך תשעה חודשים - לאחר שדיבר בגסות רוח לאזרחים. באחד המקרים שפורסמו, טוויג ענה לאישה במצוקה שאיימה לשים קץ לחייה: "תתאבדי כבר". לאחר אותה שיחה עם טוייג, אותה אישה שמה קץ לחייה. 

על פי כתב האישום שהוגש נגדו, טוויג זעם על האזרחית שאיימה להתאבד לאחר שהתקשרה למוקד ואמר לה: "אלוהים עוד לא לקח אותך? אינשאללה ייקח אותך. את מטומטמת שרוצה להתאבד. תתאבדי כבר בשקט...תתאבדי בלי להגיד לנו כלום".

טוויג מואשם בין היתר שדיבר בצורה גסה לעובדת בזנות, שהתלוננה כי אורח בבית מלון באילת ניסה לחטוף את התיק שלה מידיה. לפי כתב האישום שהוגש נגד טוויג לבית הדין למשמעת של משטרת ישראל, היו עוד שלושה מקרים שבהם דיבר לאזרחים בגסות רוח.

תלונתה של העובדת בזנות התקבלה לפני כשלוש שנים. האישה, ב', שמתוגררת באילת התקשרה למוקד המשטרה ודיווחה על גניבת התיק שלה. טוויג שוחח עמה, עלב בה ואף סירב להעניק לה שירות. 

השוטר טוויג: "אני טוויג, שוטר במשטרה. אני אומר לך שאת עובדת בזנות אז עוברת על החוק... לא הבנתי. את גם עוברת על החוק וגם מתקשרת למשטרה לדווח שאת עוברת על החוק".

ב': "אל תקרא לי ז**ה, תשמור על הפה שלך".

טוויג: "את אומרת שאת כזאת".

ב': "אמרתי שאני עוסקת, אבל אתה לא יכול להגיד לי ז**ה".

טוויג: "אהה, סליחה את עוסקת בזנות. את אומרת שאני לא צודק שאת עוברת על החוק".

ב' התעקשה: "מותר לי לעסוק בזנות על פי החוק".

טוויג: "מותר לך לעבוד בזנות על פי החוק? אז מותר לי לא לתת לך עכשיו סיוע. תלכי לתחנת המשטרה, תגידי להם שאת עוסקת בזנות".

ב' נותרה המומה: "אתה לא מוכן לתת לי סיוע נכון?".

טוויג: "לא. כי אני חושב שאת עובדת בזנות. את עוסקת בזנות. את עכשיו בסכסוך עסקי. לכי לתחנת משטרה. פה אין טיפול משטרתי".

המתלוננת אמרה לשוטר כי תגיש נגדו תלונה במחלקה לחקירות שוטרים בעקבות התנהגותו הגסה. "אני מקווה שאנשים כמוך לא יועסקו במשטרה...אתה עבריין אם אתה מדבר ככה לאזרחית במצוקה".

במקרה אחר, טוויג ניתק שיחה לאזרח שהתקשר למוקד. במקרה נוסף, אזרח התקשר למוקד 100 לדווח ששכן שלו זרק עליו ביצה. שוטרים נשלחו לביתו של השכן החשוד בזריקת הביצה אבל הוא לא היה בבית.

במהלך השיחה טוויג זעם על האזרח: "תגיד לי יא בן ז**ה למה התקשרת למשטרה?". האזרח השיב: "את מי קיללת עכשיו?". טוויג ענה: "את סבתא של אימא שלך. עכשיו אתה הולך לישון? יאללה עכשיו תלך למפכ"ל, יא חתיכת אידיוט שאלוהים ייקח אותך. לך כבר".

טוויג, שוטר ותיק, ביקש לפרוש בעקבות הפרשה אך סורב והביע צער על מעשיו. השופטים גזרו עליו עונש של הורדה בדרך למשך תשעה חודשים.